Reklam Başlığı
Eğitim

Özel öğrencilerin velilerine özel eğitim

Özel öğrencilerin velilerine özel eğitim… Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi 17-35 yaş arası hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireylere eğitim veriyor. Özel öğrencilerin velilerine de aile eğitimleri kapsamında Psikolog Ayşenur Aydın tarafından eğitim veriliyor. detaylar haberimizde…

Özel öğrencilerin velilerine özel eğitim

Engelli bireylerin toplumsal uyumlarını kolaylaştıracak bilgi ve becerileri kazandırmak; bağımsız yaşam sürdürebilmeleri için hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi engelli öğrencilerin yanı sıra ailelerine de eğitim veriyor. Psikolog Ayşenur Aydın tarafından ailelere “Özel Gereksinime İhtiyacı olan bireylere yönelik İstismar ve İstismara Karşı Refleks Kazandırma” eğitimi verildi.

Eğitim verilen konular

Eğitim programı kapsamında ebeveynlerin çocuklarının gelişimini, güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmeleri, aile eğitim programı hakkında bilgi edinerek kendilerine düşen görevi yerine getirmeleri, ailenin okul programını evde uygulamanın etkili yollarını aramalarına olanak sağlaması olarak hedefleniyor.

Amaç stresten kurtulmak

Ailelere verilen eğitimlerin çok öneli değişimlere katkı sağlayacağının altını çizen Psikolog Ayşenur Aydın son olarak verilen eğitimler hakkında;”Eğitim kapsamında engelli bireylerin eğitimleri için en önemli kaynaklar farkına varılmasının sağlanmasıdır. Ailelerin engelli çocuklarına yardım etmekten dolayı kendilerini psikolojik olarak rahatlamış hissetmeleri; ailenin içinde bulunduğu psikolojik durumda, bu stres faktörlerine uyum sağlayıp çözümlemesini sağlamak temel amaçtır.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı