İGF

Özel tiyatrolara ‘rekor’ destek

ANKARA (İGFA)  – Kültür ve Turizm Bakanlığınca özel tiyatroların projelerine yapılan yardımlardan yararlanmak üzere 2021-2022 sanat sezonu için 508 özel tiyatro  başvuru yaptı. Eksik belgelerini süresi içinde tamamlamayan 36 özel tiyatro dışında kalan 298 profesyonel, 109 çocuk oyunu ve 65 geleneksel kategoride olmak üzere bu zamana kadar en yüksek başvuru sayısı olan toplam 472 özel tiyatronun projesi değerlendirmeye alındı.

Değerlendirme komisyonu, yine bu zamana kadar bir sanat sezonu için dağıtılan en yüksek miktar olan toplam 13 milyon 500 bin lira ödeneğin, 254 profesyonel, 109 çocuk oyunu, 65 geleneksel olmak üzere toplam 428 özel tiyatro ile bu zamana kadar bir sanat sezonunda destek sağlanan en yüksek sayıda projeye dağıtılmasına karar verdi.

Değerlendirme komisyonunun bu kararı ile başvuruların yüzde 90’ından fazlasına olumlu yanıt verilerek bu alanda da yeni bir rekor kırıldı. Destek sağlanan projelere ilişkin bilgilere Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün www.guzelsanatlar.gov.tr internet sitesinden ulaşılabiliyor. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica