İGF

Pamukkale’de sivrisinekle mücadele başladı

Denizli’de Pamukkale Belediyesi, sivrisinek sorunu için işi sıkı tutuyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri sıcak sisleme yöntemiyle bu sorunun önüne geçiyor.

DENİZLİ (İGFA) – Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, vatandaşların yaz sezonnda sivrisinek sorunu yaşamaması için şimdiden gerekli çalışmaları yaptıklarını kaydetti.

Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların sivrisinek sorunu yaşamaması için yoğun mesai harcadıklarını kaydeden Başkan Örki, ekiplerin kış aylarında sivrisineklerin yaşamlarını sürdürdüğü rögarları sıcak sisleme yöntemiyle ilaçladığını belirtti. İlçe genelinde sayıları 40 bini bulan rögar kapaklarının içinin düzenli olarak ilaçlandığını ifade eden Başkan Örki, “5 araç ve 10 kişilik ekiple yapılan çalışmalarla sivrisinekle mücadelemiz sürüyor. Ayrıca sivrisinek larvasının oluşabileceği evlerin bodrumları ile süs havuzları, su birikintileri, sulama kanalları ve benzeri yerlerde biyolojik larvasit ilaçlaması gerçekleştiriliyor. İlçe genelinde belirlenen bine yakın noktada düzenli olarak yapılan çalışmalarla larvaların sivrisineğe dönüşmesi engelleniyor” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica