Genel

Papa tüm dünyayı dua etmeye oruç tutmaya davet etti

Papa tüm dünyayı dua etmeye oruç tutmaya davet etti Papa Francis tüm Katolik dünyasını ve diğer dinlere inananları, 23 Şubat’ta “şiddete ve savaşa hayır” demek için” dua etmeye, oruç tutmaya ve barış girişimlerinde bulunmaya çağırdı. Papa tüm dünyayı dua etmeye oruç tutmaya davet etti detaylar haberimizde…

Papa tüm dünyayı dua etmeye oruç tutmaya davet etti

“barış için ne yapabilirim diye sorması gerekir”

Aziz Peter Meydanı’nda binlerce kişiye konuşan Papa Francis, bu çağrıyı dünya genelinde birçok ihtilafın “trajik bir şekilde uzaması sebebiyle” yaptığını söyledi. Papa konuşmasında, “Herkesin kendi vicdanına Tanrı huzurunda ‘barış için ne yapabilirim’ diye sorması gerekir” dedi.

23 Şubat Cuma gününe denk geliyor

23 Şubat, Katolik Kilisesi mensuplarının oruç tuttuğu ve hayır yaptığı, tövbe ettikleri Paskalya öncesi perhiz haftasının ilk Cuma gününe denk geliyor.

Sürmekte olan iç savaşlara ithaf edilecek

Katolik ve Hristiyan olmayanları da bu girişime özellikle davet eden Papa; dua ve oruçların Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ndeki siyasi karışıklıklara ve Güney Sudan’da hala süren iç savaşa ithaf edilebileceğini söyledi.

İsraf kültürünü eleştirdi

Papa gittikçe yaygınlaşan “israf kültürünü” de eleştirdi ve Madagaskar’da tufan felaketinin ardından zor durumda kalanlara da iyi dileklerini iletti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica