Ekonomi

Patronlar Merkez Bankası ve hükümetten taleplerini 5 maddede sıraladı

Patronlar Merkez Bankası ve hükümetten taleplerini 5 maddede sıraladı TÜSİAD’ın bir süredir yinelediği mesajlara TOBB’un da katılması dikkat çekti. İki kurum da faizler için daha sıkı bir para politikasına geçilmesi çağrısında bulundu. Patronlar Merkez Bankası ve hükümetten taleplerini 5 maddede sıraladı detaylar haberimizde…

Patronlar Merkez Bankası ve hükümetten taleplerini 5 maddede sıraladı

İstişareler sonucunda TÜSİAD ve TOBB görüş birliğine vardılar

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gerçekleştirdikleri istişarelerin sonucunda ekonomik duruma ilişkin görüş birliğinde bulundukları bir açıklama yayımladılar.

“Önlemlerin başarısı için iş dünyası azimle destek olmaya kararlıdır”

Yapılan ortak açıklamada, “Hükümetin açıkladığı ekonomik programın hedefleri ve alınmakta olan önlemlerin başarısı için iş dünyası azimle destek olmaya kararlıdır. Son dönemde karşılaştığımız finansal zorlukları milletimizle dayanışma içinde aşacağız. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır ve bu süreçte reel sektörümüzün üretim ve istihdam kapasitesinin korunması son derece büyük önem arz etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

TÜSİAD ve TOBB açıklamasının devamında hükümet ve Merkez Bankası’ndan taleplerini sıraladı

5 maddelik talep…

1-Merkez Bankası’nın dün sabah likidite yönetimi için attığı olumlu adımların yanısıra, kurun istikrara kavuşması için daha sıkı bir para politikasına geçilmesi,

2-Sıkı para politikasını destekleyecek tasarruf tedbirlerini içeren maliye politikasının en kısa sürede açıklanması,

3-Enflasyonun kalıcı olarak düşürülmesi için güven verici somut bir yol haritasının bir an önce hazırlanması,

4-En önemli ekonomik partnerimiz olan Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeniden olumlu çerçeveye kavuşturulması,

5-ABD ve Türkiye’nin mevcut sorunların stratejik ortaklık çerçevesinde diplomasi yoluyla ve ivedilikle çözülmesi için çaba göstermeye devam etmesi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica