Siyaset

Pensilvanyaya kiminle gittin kiminle aran bozuk bir düşün

Pensilvanyaya kiminle gittin kiminle aran bozuk bir düşün CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Pensilvanya iddianı ispatla” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi. İddiasını görüşmede yer alan bir kişiye dayandıran İnce, “Çok merak ediyorsan, kimle beraber gittiğini düşün. Şimdi onlardan kimle aran bozuk düşün” dedi. Pensilvanyaya kiminle gittin kiminle aran bozuk bir düşün detaylar haberimizde…

Pensilvanyaya kiminle gittin kiminle aran bozuk bir düşün

“Başına bir iş gelmemesi için seçimden sonra açıklayacağım”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Pensilvanya iddianı ispatlamazsan namertsin” açıklamasına yanıt verdi. Görüşmeden yer alan kişinin adının seçimi kazandıktan sonra açıklayacağını söyleyen İnce, “Çok merak ediyorsan biraz düşün şu an kimle aran bozuk. Sen zaten çıkarırsın kim olduğunu” diye konuştu.

“AK Parti’yi kurmadan önce Fethullah Gülen’den izin aldın”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’den izin aldığını öne sürmüştü. Bugün Manisa mitinginde konuşan Erdoğan, iddiayla ilgili olarak, “Benim Pensilvanyaya giderek izin almak suretiyle AK Partimizi kurduğumuzu söylersen bunu ispat etmeden gerekir. İspat etmezsen namertsin” dedi.

Çanakkale mitinginde yanıt verdi…

Muharrem İnce de Çanakkale’de düzenlediği mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi. İddiasını görüşmede yer aldığı öne sürülen bir kişiye dayandıran İnce, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde o kişinin adını açıklayacağını belirtti. İnce, şunları söyledi:

“Sen zaten çıkarırsın kim olduğunu”

“Ben, ‘2001’de partiyi kurarken Pensilvanyaya gidip icazet aldın mı?’ dedim. Bugün demiş ki ‘Bunu İspatlamazsan namertsin. Nereden duydun bunu?’ diyor. Bak açıklıyorum. Aramızda kalsın. Değerli hemşehrim Erdoğan, 2001’de Pensilvanyaya gidip icazet aldığınızı bana söyleyen kişi, beraber gittiğiniz kişi. O aradı beni, ‘Beraber gittik’ dedi. Şimdilik ona zarar vermek istemiyorum. Allah’ın izni, milletin isteğiyle ile 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı olduğumda, o arkadaş da rahata ereceği için, başına bir şey gelmeyeceği için o zaman ismini vereceğim. Çok merak ediyorsan, kimle beraber gittiğini düşün. Şimdi onlardan kimle aran bozuk düşün. Sen zaten çıkarırsın kim olduğunu.”

“Bana sataştı mı hayatta altta kalmam”

“Aslında sataşmak istemiyorum, işim var, gücüm var” diyen İnce, “Ama meydanlarda laf söyleyince de dayanamıyorum. ‘O bisiklete binmeye devam etsin’ demiş bana. Ben bisiklete bineyim sen de beygire bin. Ne yapalım yani, birini seç. Bana kukla demiş ben de burnun büyüyecek Pinokya derim. Bence bunları söylemeyelim. Bana sataştı mı hayatta altta kalmam, bunu bilesiniz” ifadelerini kullandı.

“Gelişmiş ülkeler uzay madenciliğini konuşuyor”

Erdoğan’a televizyonda tartışma çağrısı yapan İnce, “Benim bir tavsiyem var, benim tavsiyem şu; karşılıklı atıp tutmayalım bir televizyon kanalına birlikte çıkalım. Geleceği konuşalım. 5 sene sonra yeni meslekler ortaya çıkacak. Gelişmiş ülkeler uzay madenciliğini konuşuyor, kuantumu konuşuyor. Gel bir televizyon kanalına çıkalım geleceği nasıl kurgulayacağız bunu konuşalım” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica