Genel

Perde arkasında gayet iyi anlaşıyorlar

Perde arkasında gayet iyi anlaşıyorlar Cumhuriyet Halk Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz Afrin’e yönelik başlatılan operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Bölgede ABD ile Rusya’nın rolüne değinen Yılmaz, “Basında çatışıyormuş gibi gözüken bu iki kuvvet, aslında perde arkasında gayet iyi anlaşıyor” dedi. Perde arkasında gayet iyi anlaşıyorlar detaylar haberimizde…

Perde arkasında gayet iyi anlaşıyorlar

Öztürk Yılmaz, CNN Türk’te anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, CNN Türk’te yayınlanan programa katıldı. Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Yılmaz, bölgede ABD ve Rusya’nın rolüne değindi.

“Bölgede ABD ile Rusya’nın davranışlarını anlamadan Suriye dosyasını anlamak mümkün değil”

İki ülkenin de işine gelmediği noktada farklı alanlardan Türkiye’yi vurduğunu ifade eden Öztürk, “Bölgede ABD ile Rusya’nın davranışlarını anlamadan Suriye dosyasını anlamak mümkün değil. ABD işine gelmediği anda başka bir alanda vuruyor Türkiye’yi, Rusya da işine gelmediği anda başka bir alanda vuruyor. Yani bu iki kuvvet aslında basında çatışıyormuş gibi gözüküyor ancak perde arkasında gayet iyi anlaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica