Raporlar

Perinçek: “ABD’nin yaptırımları, Başı Dik Türkiye’ye destek”

Perinçek; "ABD, kendisini dünyadan koparıyor. Hepsini karşısına alan ABD, yaptırımı aslında kendisine uygulamış oluyor. Bunlar bumerang gibi ABD’ye dönüyor. ABD, ateş çemberinin içinde kalmış akrep gibi kendisini sokuyor"

Perinçek: “ABD’nin yaptırımları, Başı Dik Türkiye’ye destek” … Perinçek; “Şimdi ilk defa bir Amerikan yardımı ile karşı karşıyayız. Bu, Amerikan yaptırımı değil bize yardım! Devlet ve millet olarak başımızı dik tutmamız için yardım. Milli Savunma sanayiimizin gelişmesi için yardım” dedi. detaylar haberimizde…

Perinçek: “ABD’nin yaptırımları, Başı Dik Türkiye’ye destek”

Doğu Perinçek, ABD’nin CAATSA yaptırımlarının, Türkiye’nin özgüvenini artıracağını ve devrimci kararlar almasını sağlayacağını belirtti. Perinçek, “ABD’nin yaptırımı, Milli Savunma sanayimizin gelişmesi ve Üretim Devrimimiz için bir yardım. ‘Sağ olasın ABD’ diyoruz.” ifadelerini kullandı. Perinçek, Türkiye ile birlikte çok sayıda ülkeyi hedef alan ABD’nin, kendisini dünyadan kopardığını ve yaptırımlarının bumerang gibi kendisine döndüğünü vurguladı.

“Bu, Amerikan yaptırımı değil bize yardım!”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD’nin “Hasımlarına Yaptırım Yoluyla Karşı Mücadele (CAATSA) Yasası” gereğince Türkiye’ye uygulanacak yaptırımlara ilişkin bir açıklama yaptı. Perinçek şu ifadeleri kullandı: “Yaptırımlar için teşekkürler ABD! Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti olarak, ‘yardım’ diye, ABD’nin kazığından başka hiçbir şey görmedik. Şimdi ilk defa bir Amerikan yardımı ile karşı karşıyayız. Bu, Amerikan yaptırımı değil bize yardım! Devlet ve millet olarak başımızı dik tutmamız için yardım. Milli Savunma sanayiimizin gelişmesi için yardım. Üretim Devrimimizi gerçekleştirmemiz için yardım. Çünkü bu kararlar, özgüvenimizi artıracak; Türkiye’nin alacağı devrimci kararlara daha büyük bir dinamizm katmış olacak. Bağımsız, başı dik yaşama kararlılığımızı güçlendiriyorlar. ‘Sağ olasın ABD’ diyoruz.”

“ABD, AKREP GİBİ KENDİSİNİ SOKUYOR”

Perinçek, ABD’nin, karşısındaki gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere yaptırım uygulayarak kendisini yalnızlaştırdığı ve bunun bedelini ödeyeceğini şöyle vurguladı: “Bu yaptırımlar aynı zamanda ABD’ye yaptırım olacak. Türkiye’ye yaptırım, Rusya’ya yaptırım, Çin Halk Cumhuriyeti’ne yaptırım, Suriye’ye yaptırım, hatta Almanya’ya da bazı yaptırımları var. Oraya yaptırım, buraya yaptırım. Ne kaldı geriye? ABD, kendisini dünyadan koparıyor. Hepsini karşısına alan ABD, yaptırımı aslında kendisine uygulamış oluyor. Bunlar bumerang gibi ABD’ye dönüyor. ABD, ateş çemberinin içinde kalmış akrep gibi kendisini sokuyor.”

Not: Açıklamanın video bağlantısı: https://www.youtube.com/watch?v=9f3bhnCQPEs

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu