Siyaset

Perinçek: “Bu acı unutulmaz yüzyıllar geçse de yarası derindir”

Doğu Perinçek, "Başbağlarda kurşunları sıkan PKK terör örgütüydü ama o kurşunları o teröristlere veren de ABD ve İsrail'di"

Perinçek: “Bu acı unutulmaz yüzyıllar geçse de yarası derindir” … Perinçek, “Devlet ve millet iş birliğiyle Türkiye’mizi bölücü terör örgütü PKK’dan ve FETÖ’den temizliyoruz. Ülkemizde huzur ve güvenliği sağlayacağız. Bu mücadelede kararlıyız” dedi. detaylar haberimizde…

Perinçek: “Bu acı unutulmaz yüzyıllar geçse de yarası derindir”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Başbağlar Katliamının Yıldönümü İçin Mesaj Yayınladı

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek, 5 Temmuz 1993 yılında gerçekleşen Başbağlar katliamı için; Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas’a, Kemaliye Başbağlar Köyü Derneği Başkanı Sayın Mehmet Ali Dikkaya’ya ve Başbağlar Köyü Muhtarı Sayın Ali Akpınar’a mesaj gönderdi.

Mesajında Başbağlar şehitlerini rahmetle anan Perinçek, “Bu acı milletin acısıdır, yüzyıllar geçse yarası derindir. Ama o yara bizlere her gün her saat görevlerimizi hatırlatıyor. Bütün köylülerimizin ve milletimizin acısını yürekten paylaşıyorum. Hepimiz, Başbağlar şehitleri gibi vatanımız için gerekirse canımızı vermeye hazırız” dedi.

Başbağlarda kurşunları sıkan PKK terör örgütüydü ama o kurşunları o teröristlere veren de ABD ve İsrail’di diyen Perinçek, Türkiye’nin PKK ve FETÖ’den temizlendiğini dile getirdi.

Perinçek mesajında, “Ülkemizde huzur ve güvenliği sağlayacağız. Bu mücadelede kararlıyız. Geleceğe güvenle bakıyoruz ve umutluyuz” sözlerine yer verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in mesajının tamamı:

Sayın Muhtarımız,

Değerli Hemşerim, Aziz Kardeşim,

5 Temmuz 1993 günü bizim can hemşerilerimiz, can komşularımız Başbağlar köyümüzde şehit oldular. Kurşunu sıkan PKK terör örgütüydü. Ama o kurşunları o teröristlere veren de ABD ve İsrail’di. Yine üç gün önce Sivas’ta aydınlarımızı yakanlar da onlardı.

Şehitlerimizi vatan toprağına ve bağrımıza gömdük.

Onların aziz hatıraları, bize güç veriyor, bize cesaret veriyor.

Sayın Muhtarımız,

Bizleri birbirimize bağlayan bu unutulmaz günde aranızda olamadığım için üzgünüm. Ancak Vatan Partisi Genel Sekreteri Sayın Özgür Bursalı bizim yürekten duygularımızı sizlere iletiyor.

Bugün belki uzaktayım, ancak yüreğimle ve umutlarımla sizlerle birlikteyim.

Başbağlar şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Bu acı milletin acısıdır, yüzyıllar geçse yarası derindir. Ama o yara bizlere her gün her saat görevlerimizi hatırlatıyor.

Bütün köylülerimizin ve milletimizin acısını yürekten paylaşıyorum.

Hepimiz, Başbağlar şehitleri gibi vatanımız için gerekirse canımızı vermeye hazırız.

Değerli Köylülerimiz, Değerli Komşularımız,

Devlet ve millet iş birliğiyle Türkiye’mizi bölücü terör örgütü PKK’dan ve FETÖ’den temizliyoruz. Ülkemizde huzur ve güvenliği sağlayacağız. Bu mücadelede kararlıyız.

Geleceğe güvenle bakıyoruz ve umutluyuz.

Biz Kemaliyeliler gerçi toprağımız yoktur, dağlar ve kayalar uğruna can veririz.

Biz Kemaliyelilere, vatanımızın dağları ve kayaları emanet edilmiştir.

Her zaman emanetin sahibiyiz. Vatan ve millet davasında her zaman en öndeyiz.

Siz aziz köylülerimizi, bütün komşularımızı yürekten duygularla selamlıyor, saygılarımı yolluyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica