Raporlar

Perinçek: “Hükümet Batı Asya düzleminde harekete geçmeli”

Doğu Perinçek, "ABD-İsrail girişimlerine karşı Batı Asya ülkelerinin ortak mücadelesi başarılar kazandı. Yakın zamanda Türkiye ve Azerbaycan, Rusya ile birlikte Ermenistan’ın Karabağ işgaline son vermiştir"

Perinçek: “Hükümet Batı Asya düzleminde harekete geçmeli” … Perinçek, “ABD ve İsrail sadece Kudüs’te değil Doğu Akdeniz’de, Ege’de ve Suriye’nin Kuzeyinde de karşımızdadır” dedi. detaylar haberimizde…

Perinçek: “Hükümet Batı Asya düzleminde harekete geçmeli”

Doğu Perinçek: Filistin ile dayanışma için hükümetimiz Batı Asya düzleminde harekete geçmeli

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik insalık dışı saldırılarına karşı açıklama yaptı. Perinçek, yaptığı açıklamayla hükümete Batı Asya düzleminde harekete geçme çağrısında bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz:

İsrail’in Mescid-i Aksa’daki insanlık dışı saldırısını nefretle kınıyoruz. Mescid-i Aksa’da akan kan bizim kanımızdır, verilen can bizim canımızdır. Evet, herkes kınıyor.

Artık Filistin halkının çektiği zulüm, kınamalarla geçiştirilemeyecek bir sınıra dayanmıştır. Dünyaya “İsrail’i durdurun” mesajlarıyla bu işgale yanıt verilemez. Ülkemize ve bölgemize doğrultulan namlulara lafla karşılık verilmez.

-İsrail, Mescid-i Aksa’da bütün insanlığa ve insanlığın ön cephesindeki Asya’ya saldırdı. İsrail’in arkasında Biden’ın ABD’si var.

-ABD ve İsrail sadece Filistin’e değil, başta Türkiye, Rusya, İran ve Çin Halk Cumhuriyeti olmak üzere Asya ülkelerini silahla tehdit ediyor. Mescid-i Aksa’daki hunharlık, bu tehditlerle bağlantılı bir kışkırtmadır.

-ABD ve İsrail’e yanıtı, yalnızca Filistin Halkının mücadelesine bırakamayız. Batı Asya ülkeleri başta olmak üzere bütün Asya ve insanlık, kendisine yönelen tehdide karşı koymak durumundadır. Savaşı önleyecek ve insanlığı birçok belâdan kurtaracak olan tavır budur.

-ABD-İsrail girişimlerine karşı Batı Asya ülkelerinin ortak mücadelesi başarılar kazandı. Yakın zamanda Türkiye ve Azerbaycan, Rusya ile birlikte Ermenistan’ın Karabağ işgaline son vermiştir.

-Türkiye, İran ve Irak, ABD ve İsrail’in Kürdistan adı altında İkinci İsrail kurma girişimini bozguna uğrattı.

-ABD ve İsrail sadece Kudüs’te değil Doğu Akdeniz’de, Ege’de ve Suriye’nin Kuzeyinde de karşımızdadır.

-İsrail’e ve ABD’ye verilecek en iyi yanıt, Suriye’yle anlaşarak PKK’yı bitirmek, Doğu Akdeniz’de Rusya ile birlikte silahlı varlığımızı arttırmak, KKTC’nin tanınması için somut ve sonuç alıcı faaliyet yürütmektir.

-Filistin, Batı Asya ve Doğu Akdeniz’deki ön cephedir. Artık kınamalarla yetinmeye son verilmeli, Filistin Devletinin bağımsızlığı, Filistin halkının zulümden kurtuluşu ve Kudüs’ün özgürleşmesi için, Batı Asya ülkeleri olarak eyleme geçilmelidir.

Hükümetimiz, İran, Irak, Suriye, Lübnan ve Mısır başta olmak üzere bütün bölge ülkelerinin Filistin Devleti ve halkıyla dayanışması için harekete geçmelidir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica