İGF

Pınar Gültekin cinayetinde önemli gelişme

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Cemal Metin Avcı tarafından vahşice katledilen Pınar Gültekin cinayetinde delil karartma suçundan tutuklu olan Mertcan Avcı tahliye edildi.

ESMA TURAN  (GERÇEK FETHİYE)
Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin cinayetinin 3. duruşması Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Avcı’nın boşanma aşamasında olduğu eşi Eda Avcı, Mertcan Avcı’nın kız arkadaşı Bensu C. ile Arda A. mahkemede tanık olarak dinlendi. Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı yurt dışına çıkma yasağı konularak tahliye edildi. 

Mahkemede tanık olarak dinlenen Avcı’nın boşanma aşamasında olduğu eşi Eda Avcı “Cemal’in kızla ilişkisi olduğunu duyduğumda öldürmüş olabileceğini düşündüm. Yaparsa bağ evinde yapmıştır diyerek gidip kendi gözlerimle görmek istedim. Herkes kızın 4 gündür kayıp olduğu için öldüğünü düşünüyordu. Cemal normalde hiç sinirli değildi. Daha da içine kapandı. Yemek yemiyordu. Bir sıkıntısı olduğunu anlamıştım” dedi.

Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın kız arkadaşı Bensu C de tanık olarak dinlendi ve “Mertcan Avcı benim erkek arkadaşım. Barda abisine çok yardım ediyordu. Mertcan’ın hareketlerinde hiçbir farklılık sezmedim. Mertcan bana abisinin gözaltına alındığını söyledi. Başkasından değil kendisinden duymamı istedi. Ben cinayeti basından öğrendim” diye konuştu.

Tanık Arda A. ise “Pınar’ın yakın arkadaşı beni aradı kaybolduktan sonra. Ben de Cemal’i aradım. Pınar ile bir ilişkin varmış, seni tehdit ediyormuş doğru mu dedim. Doğru değil dedi. Akyaka’da Pınar’ın para istediğini herkes konuşuyordu. Bu nedenle aradım” ifadelerini kullandı. Dava ise 26 Nisan’a ertelendi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica