Genel

Polis HDP Diyarbakır il binasına baskın düzenledi

Polis HDP Diyarbakır il binasına baskın düzenledi HDP İl binasının kapıları kapatılırken milletvekilleriyle birlikte bir grup HDP’li ile polisin il binasının önündeki bekleyişi sürüyor. detaylar haberimizde…

Polis HDP Diyarbakır il binasına baskın düzenledi

HDP Diyarbakır il binası polis tarafından basıldı…

Polis, açlık grevinin devam ettiği HDP Diyarbakır il binasını bastı. Polisin açlık grevini sürdüren HDP üyelerini gözaltına almak istediği bildirildi.

İl binasının önünde polis ile HDP’li milletvekilleri arasında tartışma yaşandı. HDP Milletvekili Ebru Günay açlık grevini yasaklayan bir yasa olmadığını söylerken, polis amiri emir aldıklarını belirterek milletvekillerinin yetkililerle görüşmesini istedi.

HDP İl binasının kapıları kapatılırken milletvekilleriyle birlikte bir grup HDP’li ile polisin il binasının önündeki bekleyişi sürüyor.

Gözaltına alınanlar açlık grevine başladı

HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ ve parti üyeleri, partinin il binasında bir süre önce açlık grevine başlamıştı. İl binasını basan polis Sevican Yaşar, Bilal özgezer, İsmet Yıldız, Salih Canseven ve Salih Tekin’i gözaltına almıştı. Gözaltına alınan 5 kişi 4 gün sonra serbest bırakılmıştı. İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan 5 kişi il binasında açlık grevine devam ettiler.

İkinci grupta açlık grevine başladı

HDP Van Milletvekilleri Tayip Temel ile Murat Sarısaç ve parti üyeleri A. Halik Kurt, Yusuf Ataş’la birlikte açlık grevine başladıklarını duyurdu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica