Genel

Recep bey 10 milletvekilini partisine katar MHP boşta kalır

Recep bey 10 milletvekilini partisine katar MHP boşta kalır İYİ Parti Kayseri eski milletvekili Yusuf Halaçoğlu çarpıcı bir iddiada bulunarak AKP’nin milletvekili transferi gerçekleştirebileceğini ifade etti. Recep bey 10 milletvekilini partisine katar MHP boşta kalır detaylar haberimizde…

Recep bey 10 milletvekilini partisine katar MHP boşta kalır

İYİ Parti Kayseri eski milletvekili Yusuf Halaçoğlu çarpıcı bir iddiada bulundu.

“295 sizi aldatmasın”

24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren Halaçoğlu, “295 sizi aldatmasın. Recep Beyi tanıyanlar bilir ki 8-10 milletvekilini partisine katar ve MHP’ye de bel bağlamaz” diyerek, AK Partinin Milletvekili transferi yapacağını iddia etti.

“Seçime tek başına girsek yüzde 17 oy alırdık”

Sözcü‘den Veli Toprak’ın haberine göre; Halaçoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘’Millet ittifakına girmemiz gelen bütün oyları geri çevirdi. Seçime tek başına girsek yüzde 17, Cumhurbaşkanı adayımız da yüzde 20’lerde oy alacaktı” diyerek şu analizi yaptı:

“Tabanımızı oluşturan milliyetçi-ülkücü camianın duayenleri listede yer almadı”

“Nerede hata yapıldı? Bir tanesi tabanda bizzat Genel Başkanın söylediği gibi yüzde 17 kemik oy vardı. Rüzgar Genel Başkan’dan yanaydı. Öyleyse nasıl kaybettik. Tabanımızı oluşturan milliyetçi-ülkücü camianın duayenleri listede yer almadı. Listeye neredeyse partinin kuruluşunda hiç fonksiyonu olmayan bir kısım kişiler konuldu. Bu sebeple MHP’den gelen önemli bir kısım yeniden oraya oy verdi. İYİ Parti siyasi arenada yeni bir partiye ihtiyaçtan doğdu. Güvenilir bir kadro olarak İYİ Parti görüldü ve buraya küskün CHP’liler ve AKP’den memnun olmayan sağ oylar geçiş yaptı.

“Zaten meydan ve para sorunu en başından beri vardı”

Ancak, İYİ Partinin gereksiz yere ittifaka girmesi bütün gelen oyları geri çevirdi. Sağ oylar ittifakta CHP olduğu için geri döndü. CHP’den gelen oylar da ittifakta CHP olduğu için zaten ha o, ha bu denerek İYİ Partiye verilmedi. Sayın Genel Başkan sağdan CHP‘ye oy verilmeyeceğini bizzat söylemedi mi? Böyle bir durumda İYİ Partinin özelliği neydi ki daha fazla oy alabilsin. Zaten meydan ve para sorunu en başından beri vardı. Buna rağmen yapılan anketlerde oyumuz hep yüzde 18’in üstünde çıktı. Genel Başkanın oyları daha da yüksekti.

“Başarılı olamadık”

Belirttiğim hataları yapmayıp tek başımıza seçime girseydik partimiz yüzde 17, Cumhurbaşkanı adayımız da yüzde 20’lerde oy alacaktı. Adam tek başına iktidar oldu. 295 sizi aldatmasın. Recep Bey’i iyi tanıyanlar bilir ki 8-10 milletvekilini partisine katar ve MHP’ye de bel bağlamaz. Sonuçta Türkiye Cumhuriyetini Atatürk dönemindeki kuruluş felsefesine göre modernize etme, dinimizi siyasetin çirkefliğinden kurtarma, aklı hakim kılma, ilim ve fenni ve liyakati ön plana çıkarma, halkı biat kültüründen kurtarma hedefiyle çıktığımız ve mücadele ettiğimiz yolda başarılı olamadık. Zira hedefimiz 43 milletvekili ile Meclise girmek değildi. O Mecliste muhalefetin bir etkisi olmayacaktır. Bunu kısa zamanda hepiniz göreceksiniz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica