Genel

Reşit olmayan iki kızın ailesi şikayetinden vazgeçti

Reşit olmayan iki kızın ailesi şikayetinden vazgeçti Nihat Doğan‘ın zorla alıkoymakla suçlandığı iki kız çocuğunun ailesi, hakkındaki şikayetlerinden vazgeçti. Reşit olmayan iki kızın ailesi şikayetinden vazgeçti detaylar haberimizde…

Reşit olmayan iki kızın ailesi şikayetinden vazgeçti

Anne ve Baba ayrı ayrı dilekçe verdiler…

Reşit olmayan iki kız çocuğunu evinde alıkoyduğu iddiasıyla gündeme gelen Nihat Doğan hakkında yeni bir gelişme yaşandı. 11 ve 16 yaşlarındaki iki kızın ailesi, Nihat Doğan hakkındaki şikâyetlerinden vazgeçtikleri yönünde savcılığa dilekçe verdi. Ayrı ayrı dilekçe veren anne ve baba “Olay bize yanlış aksettirilmiş. Tamamen yanlış anlaşılma söz konusu… Nihat Doğan’dan şikayetçi değiliz” dedi.

“Olay bize yanlış aksettirilmiş, şikayetçi değiliz”

Sabah Gazetesi‘nden Nazif Karaman’ın haberine göre; kız çocuklarının babası Musa Zilan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayetten vazgeçme dilekçesinde şu satırlara yer verdi; “7 Eylül 2018 tarihinde çocuklarımın Nihat Doğan isimli şahıs tarafından alıkonulduğuna ilişkin olarak Eyüp Sultan Çocuk Büro Amirliği’nde şikayetçi oldum. Ancak devam eden günlerde gerek çocuklarım ile yaptığım birebir görüşmelerde gerekse de olayın bana anlatıldığı şekilde vücut bulmadığından sebeple olayların tamamen bir yanlış anlaşılma üzerine tarafıma nakledildiği, Nihat Doğan isimli şahıs ile şikayete konu olabilecek herhangi bir uyuşmazlığın aramızda olmadığı, tüm yaşanan bu hadiselerin bir yanlış anlaşılmadan sadır olduğunu, bu sebeple Nihat Doğan isimli şahıstan davacı olmadığımı belirtmek isterim. Bu nedenle şikayetimden vazgeçiyorum. Davacı ve şikayetçi değilim.”

Aynı ifadelerin yer aldığı bir dilekçeyi de kız çocuklarının annesi Derya Zilan soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim etti.

Diğer taraftan Nihat Doğan‘ın polis zoruyla gözaltına alınmadığı, emniyetin daveti üzerine Eyüp’teki bir karakolda ifade verdiği, ifadesinin ardından da serbest bırakıldığı savunuldu.

Doğan ifadesinde, kız çocuklarıyla asla kötü niyetle görüşmediğini, balkonda kendilerini gören bir yakınlarının olayı, aile ve polise yanlış aksettirmesi üzerine bütün olayların bu noktaya geldiğini iddia etti.

Bu tip olayların yaşanmasında insan olan insanlar hiçbir zaman namus meselesiyle para meselesini yan yana tutmamalıdır. Yada böyle anlaşılmasına yol açacak olan davranışlardan kaçınmalıdırlar.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica