Bilim Teknoloji

Sabancı’nın yaz okulu 18 ilden öğrencileri ağırladı

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu kapsamında düzenlenen; Lise Yaz Okulu, İngilizce Dil Okulu ile Uygulamalı Nanoteknoloji Kampı’nın ilk dönemi tamamlandı. Online gerçekleşen okul, aralarında Bursa’nın da bulunduğu 18 ilden öğrencileri ağırladı.

İSTANBUL (İGFA) – 2011 yılından bu yana düzenlenerek 13-17 yaş arasındaki gençlerin farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağlayan ve çok kültürlü üniversite ortamına hazırlanmalarına imkan veren Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nun ilk dönemi online olarak gerçekleşti.

Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen yaz okullarına bu yıl; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla ve Samsun olmak üzere 18 ilden ve Amerika, İspanya olmak üzere 2 ülkeden toplam 215 öğrenci katıldı.

İki haftalık üç dönem halinde düzenlenen Lise Yaz Okulu’nda öğrenciler, mühendislik ve doğa bilimleri, sosyal bilimler, sanat, yönetim, başarı ve meslek dahil olmak üzere 40’dan fazla üniversite dersi arasından seçim yaparak, tatil dönemini eğlenceli bir öğrenme sürecine dönüştürdü.

Eğlenceli aktivitelerle zenginleştirilmiş olan Sabancı Üniversitesi Online İngilizce Dil Okulu, 13-16 yaş grubu öğrencilere İngilizce becerilerini geliştirebileceği bir ortam sundu. Öğrenciler, yoğun İngilizce eğitiminin yanı sıra ders dışı kişisel gelişim seminerleri ve üniversite tanıtımı etkinlikleriyle zenginleştirilen programda ufuklarını genişletme şansı da yakaladılar.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulları’nın 2. ve 3. Dönemi için son başvuru tarihi 20 Temmuz 2021. Detaylı bilgi için https://liseyazokulu.sabanciuniv.edu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu