Raporlar

Sadece iktidarı eleştirdiği için İsmail Demirbaş tutuklandı

Gergerlioğlu; "Bunlar tamamen faşizan uygulamalardır, insanların ifadelerini kısıtlamaya çalışan, boğmaya çalışan, insanları cezaevine dolduran bu anlayışı kınıyoruz ve kabul etmiyoruz"

Sadece iktidarı eleştirdiği için İsmail Demirbaş tutuklandı … Gergerlioğlu; “Yaptıkları yetmezmiş gibi kendilerini eleştiren insanları anında cezaevine dolduran bu iktidara karşı mücadelemiz devam edecek” dedi. detaylar haberimizde…

Sadece iktidarı eleştirdiği için İsmail Demirbaş tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu TBMM’de Düzenlediği Basın Toplantısında Gündemi Değerlendirdi

Sadece iktidarı eleştiren ifadelerini bildirdiği için İsmail Demirbaş tutuklandı. Bu olacak şey değil! Ülkeyi tamamen bir cehenneme çeviren iktidar var!

Düşünceleri söylemek yasak

Öncelikle ülkemizde ifade özgürlüğü alanında çok büyük ihlallerin yaşandığını söylemekle başlayayım. İnsan hakları alanında en önemli özgürlük; ifade özgürlüğüdür ve insanın yaşam hakkından sonra ifade özgürlüğünün yeri tartışılmazdır ve insan olmamızı sağlayan ve gösteren bir özgürlüktür ifade özgürlüğü ama iktidar bugün ifade özgürlüğünü elinden geldiği kadarıyla sonuna kadar kısmaya çalışıyor ve insanlara cehennemî bir hayat yaşatıyor. Bakın artık günümüzde sokakta, işyerinde, televizyon ekranlarına düşüncelerinizi söylemeniz sizin için tehlikeli olabiliyor.

Ülkeyi cehenneme çeviren bir iktidar var

Bir vatandaş İsmail Demirbaş bakın bir televizyon kanalına iktidarın uygulamaları ile ilgili eleştirilerde bulunuyor ve ardından tutuklanmış! Sadece ifadelerini bildirdiği için İsmail Demirbaş dün tutuklandı. Bu olacak bir şey değil arkadaşlar! Ülkeyi tamamen bir cehenneme çeviren iktidar var ve insanların en ufak eleştirilerini bile cezalandıran bir iktidar var! Yaptıkları yetmezmiş gibi kendilerini eleştiren insanları anında cezaevine dolduran bu iktidara karşı mücadelemiz devam edecek. Mücadelemiz devam etmeli! Herkeste bu mücadeleye katılmalı! Bu ülkeyi faşizmin karanlık günlerine bırakmamalıyız. Bunlar tamamen faşizan uygulamalardır, insanların ifadelerini kısıtlamaya çalışan, boğmaya çalışan, insanları cezaevine dolduran bu anlayışı kınıyoruz ve kabul etmiyoruz.

Bugün 1504 gündür Ahmet Altan maalesef cezaevinde, sırf yazdığı 3 tane makale yüzünden cezaevinde

Değerli arkadaşlar günümüzde gazeteciler cezaevinde, günümüzde düşünce insanları cezaevinde ve muhalefet eden siyasetçiler cezaevinde maalesef. Onlardan birisi ifade hakkını kullanan ve Türkiye’nin en önemli değerlerinden, edebiyatçılarından, düşünce insanlarından birisi olan Ahmet Altan. Bugün 1504 gündür Ahmet Altan maalesef cezaevinde, sırf yazdığı 3 tane makale yüzünden cezaevinde. Haksız, hukuksuz gerekçeler ile cezaevinde. Düşüncelerini beyan ettiği, hakaret etmeden düşüncelerini beyan ettiği için Ahmet Altan maalesef cezaevinde.

Osman Kavala sivil toplum aktivisti ve bir demokrasi aşığıdır

Osman Kavala yine aynı şekilde sadece sivil toplum faaliyetinde bulunduğu için itham edilen, cezalandırılmaya çalışılan, muhalif olduğu gerekçesiyle darbeci ilan edilen bir sivil toplum aktivisti ve bir demokrasi aşığı insan, maalesef o da 3 yıldır cezaevinde. İnanılmaz ağır cezalar bunlar!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu