İGF

Sakarya adını dünyaya ‘pedal çevirerek’ duyuracak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’nın adını dünyaya bisikletle duyuracak Karadeniz’e Pedal Çevirelim projesinde önemli bir aşamaya ulaştı. “Pedal Dostu İşletme” ünvanı alabilmeleri için eğitim verilen işletmecilere sertifika veren Başkan Yüce, “893 bin 491 avro bütçeli projeyi hayata geçiriyoruz. Sakarya’nın adını bisiklet dostu şehir olarak dünyaya duyuracağız.” dedi.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediyenin başlattığı Karadeniz’e Pedal Çevirelim projesi kapsamında yürütülen Uygulamalı Girişimcilik ve Mentörlük Eğitimi’nin sertifika törenine katıldı.Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Doç. Dr. Furkan Beşel ve Ziya Cevherli ile bürokratların da katıldığı törende konuşan Başkan Yüce, Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazanan 893 bin 391 avro bütçeli Karadeniz’e Pedal Çevirelim projesinde önemli bir aşama kaydedildiğini belirterek çalışmanın şehrin spor ve bisiklet dostu kimliğine katacağı değeri anlattı.

Karadeniz’deki dijital olarak etiketleri yapılan konumlarda kurulacakiş yeri, mola alanı, dinlenme ve barınma merkezlerinde “Pedal Dostu İşletme” ünvanını alabilmeleri için eğitim alan girişimcilerle görüşen Başkan Yüce, bu projeyle bisiklet alanında Sakarya’nın adını dünyaya duyuracaklarını vurguladı. Gençlere “Arayan değil, aranan kişi olun” diyerek alanlarında uzmanlaşmaları için tavsiyelerde bulunan Yüce, eğitimi bitiren 100 girişimci ve 75 işletmeciye sertifikalarını takdim etti.

Çalışma bittiğinde dünyaca ünlü bisiklet sporcularının yolculuğa Sakarya’dan başlayıp yine burada bitireceğini belirten Başkan Yüce, “Bu amaçla toplam bütçesi 893 bin 491 avro olan projeyi hayata geçiriyoruz.  Proje ortağımız SUBÜ ile Ukrayna, Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan’dan temsilcilerleile bir araya gelerek bisiklet rotalarını, güzergâhları oluşturduk. Bu rotaların dijital platformlardaki etiketlendirmelerini yaptık. Öncelikle belirlediğimiz rotalarının uluslararası mecralarda turizm amaçlı pazarlanmasını sağlayacağız. 100 girişimci adayımız ve 75 işletmeyle başlanılan eğitim programının tamamlanmasıyla birlikte şimdi 10 girişimci ve 5 işletmeye ileri mentorluk desteği vereceğiz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu