İGF

Sakarya’da eko-turizm adımları için girişimcilik eğitimleri başladı


Sakarya’da ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında girişimcilik eğitimleri başladı.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Karadeniz Sınır Ötesi İş Birliği programına sunulan ve Avrupa Birliği’nden destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi kapsamında gerçekleştirilen girişimcilik eğitimlerinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde; SUBÜ, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna ve Gürcistan ortaklığıyla yürütülen Karadeniz’de Pedal Çevirelim Projesi’nde başlayan eğitimlerin sonunda turizm sektöründeki girişimlerin sayısının artması ve sektörde var olan işletmelerin idari kapasitelerinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Programda eğitime katılan vatandaşlarla buluşan Başkan Ekrem Yüce, yeni normal ile birlikte çalışmalara başladıklarını dile getirerek eğitimlerin, 100 girişimci adayına, 75 işletme sahibine ve çalışanına eğitimler sunulacağını söyledi. Başkan Yüce, eğitimlerin sürdürülebilir turizm, Turizm-ekoloji ilişkisi, pedal dostu işletme, bisiklet turizmi destinasyonu, Eko-turizmin tanımı, amaç ve ilkeleri, faaliyetlerinin içeriği, yöresel ürünler geliştirme, satış ve pazarlama, kooperatifçilik, tarım teşvikleri, küçük işletme girişimciliği gibi başlıklar olacağını kaydetti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica