Kültür-Sanat-Tarih

Sakarya’nın Turizmcisi Mehmet YÜCE’ye TUROYD’dan yeni görev

Sakarya’nın Turizmcisi Mehmet YÜCE’ye TUROYD’dan yeni görev … Yüce, “TUROYD olarak sektörde görev yapan tüm yönetici meslektaşlarımıza erişerek birlik ve dayanışma içerisinde sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi. detaylar haberimizde…

Sakarya’nın Turizmcisi Mehmet YÜCE’ye TUROYD’dan yeni görev

Mehmet YÜCE’ye önemli görev

TUROYD Başkanı Ali Can Aksu
TUROYD Başkanı Ali Can Aksu

Türk turizminin tanıtımında, ülke yararına ortak fikir ve projeleri hayata geçirmek, turizm sektörüne emek veren tüm işverenler ve yatırımcılar arasında bağ kurmak üzere hayata geçirilen, Türkiye genelinde otel yöneticilerinin biraraya gelerek oluşturduğu, Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) yapılan yeni atamaları duyurdu.

Yapılan bu atamalarda daha önce Sakarya ilini temsilen görevlendirilen şehrin tanınmış, deneyimli otelcisi Mehmet YÜCE aynı zamanda Bilecik iline de il temsilcisi olarak atandı. 81 ilde, 2000’e yakın otel yöneticisini hedefleyen TUROYD’un misyonu Türkiye’nin 7 bölgesinde güçlenmek. Türkiye’nin ve turizmin gündeminde otel yöneticilerinin de olmasını ve ortak çözüm noktasında, paydaşları ile birlikte hareket etmesini önemseyen TUROYD Başkanı Ali Can Aksu, “Bugüne kadar Bakanlık nezdinde ve bürokraside otel yöneticileri yok sayıldı. Oysa 85 milyar dolarlık yatırımı yöneten ve o tesislere ruh veren otel yönetici ve çalışanlarıdır. Dolayısıyla 81 ile yayılan Turizm Otel Yöneticileri Derneği’ni kurduk. Her birimiz fahri turizm tanıtım elçisiyiz. Bakanlık, yerel yönetimler ve diğer turizm birlikleri ile dirsek teması içinde çalışıp, Türk turizminin tanıtım, eğitim çalışmalarında aktif yer almak istiyoruz” diyerek hedeflerini açıkladı.

Atama yazısı
Atama yazısı

AKSU: “Ülke turizminin ileri seviyeye taşınması ve sorunların çözülmesi adına hazır”

TUROYD Başkanı AKSU; konuşmasına şöyle devam etti: “Milyarlarca dolarlık tesislere ruh veren yöneticiler ve çalışanlardır. Bu derece donanımlı vasıflara sahip Türk otel yönetici ve çalışanlarının turizm politikalarında etkin rol almaması, ülke turizmi açısından bir kayıptır. Tüm otel yönetici arkadaşlarımızla birlikte, ülke turizminin ileri seviyeye taşınması ve sorunların çözülmesi adına hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Bugün TUROYD 81 il, 17 Ülke, binlerce profesyonel, milyonları aşan çalışan ile yaklaşık 85 milyar USD yatırımları yöneterek Türk turizmine katkı sağlamaya devam ediyor. Profesyonel ruhlu yöneticilerin ve çalışanların olmadığı işletmeler, çürümeye mahkum beton yığınıdır” dedi.

YÜCE: “Sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz”

Yapılan bu yeni atamalardan sonra Sakarya ve Bilecik İl Temsilcisi olan Mehmet Yüce, “TUROYD olarak sektörde görev yapan tüm yönetici meslektaşlarımıza erişerek birlik ve dayanışma içerisinde sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz. Temsilcisi olarak atandığım bu illerimizdeki Turizm yatırım ve yatırımcılarına da, bu tesislere görev yapacak meslektaşlarımıza da katkı sağlamak önceliğimdir. Atamamıza vesile olan TUROYD Başkanı Ali Can Aksu bey ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

TUROYD Yönetim Kurulu ve Türkiye temsilcileri
TUROYD Yönetim Kurulu ve Türkiye temsilcileri
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica