Genel

SanatFest: Yıllardır düzenlediğimiz festivallerimiz art niyetlilere ispattır

Sahte sosyal medya hesaplarıyla, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i hedefe koyan çirkin saldırıların ardından...

SanatFest: Yıllardır düzenlediğimiz festivallerimiz art niyetlilere ispattır … SanatFest’in açıklamasında; “İzmit Belediyesi de SanatFest’e yalnızca lojistik destek sağlamış, her hangi maddi bir katkıda bulunmamıştır” denildi. detaylar haberimizde…

SanatFest: Yıllardır düzenlediğimiz festivallerimiz art niyetlilere ispattır

SanatFest İzmit organizasyonu geride bıraktık. Görkemli etkinliklerin ardından sahte sosyal medya hesaplarıyla, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet‘i hedefe koyan çirkin saldırıların ardından, bağımsız bir organizasyon olan SanatFest gurubu bir açıklama yaptı.

İzmit Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen festival sonrası Sanatfest grubu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

SanatFest, el emeği ile üretilen ürünlerin üreticileriyle tüketiciyi buluşturma, böylelikle el emeğini ekonomiye kazandırma sosyal misyonuyla uzun yıllardır el sanatları festivali düzenleyen, her hangi bir siyasi veya resmi kuruma bağlı olmayan, bağımsız bir organizasyondur.

“Organizasyon içeriği SanatFest’e aittir”

SanatFest olarak düzenlediğimiz hiç bir festivalde hiç bir resmi veya siyasi kurumdan maddi çıkar sağlamadık. Yerel belediyeler yalnızca lojistik olarak destek olmuşlardır. İzmit Belediyesi de SanatFest‘e yalnızca lojistik destek sağlamış, her hangi maddi bir katkıda bulunmamıştır. Ayrıca el sanatları stantlarının seçiminden sahne alacak kişilerin tespitine kadar bütün organizasyon içeriği SanatFest tarafından belirlenmektedir.

Bu yılki festivalimizde “Kadının gücü” konseptini işleyerek kadın üreticilerin ön plana çıkmasını sağlayarak festivalin sosyal sorumluluk boyutunu arttırmaya çalıştık. Bu konsepte uygun olarak el sanatçıları ve sahne alacak sanatçı ve DJ’lerde kadınlara daha fazla yer vermeye gayret ettik.

“Sahte hesaplardan nahoş paylaşımlar…”

SanatFest İzmit‘in 3. akşamı sahne alan DJ ile ilgili olarak dün sosyal medyada dolaşıma giren paylaşımları üzüntüyle karşıladık. Zira güncel sosyal medya hesaplarında hakaret veya ayrımcı söylem içeren, SanatFest‘le bağdaşmayacak veya suç teşkil edecek her hangi bir iletisine rastlamadığımız bu kişinin, kendisine ait olmayan sahte hesaplardan çok daha önce yapıldığı anlaşılan bazı nahoş paylaşımların ekran görüntülerinin dolaşıma sokulduğunu görmekteyiz.

“Saldırı Fatma Kaplan Hürriyet’e yapılmıştır”

Bu paylaşımların DJ performansının hemen ertesi gün yoğun dolaşıma sokulması ve İzmit Belediyesi ve kıymetli belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet‘in şahsına yönelik bir saldırı amacıyla kullanılması, bu işte art niyet olduğu izlenimini uyandırmaktadır. Nitekim festival programı uzun süre önceden açıklanmıştır ve o zamandan beri bu konu hakkında her hangi bir olumsuz dönüş olmamıştır. Bu da art niyetli bir saldırı olduğu yönündeki kanaatimizi pekiştirmektedir.

“Milletimiz art niyetli girişimlere prim vermemelidir”

Her ne kadar kimsenin siyasi görüşüyle ilgilenmiyor olsak da, kamuoyunu rencide edecek, milletimizin hassas olduğu konular, bu milletin ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün çocukları olarak bizim de hassas olduğumuz konulardır. Yıllardır düzenlediğimiz festivallerimiz bunun en açık ispatıdır. Bu sebeple milletimizden ricamız bu tür art niyetli girişimlere hiç bir şekilde pabuç bırakmamalarıdır.

“’Kadının gücü’nü herkes duysun”

Festivalin bunca coşkuyla sürüp tamamlanmasının ertesinde isterdik ki sadece başarılı kadınların emeği, “Kadının gücü” konuşulsun ve gündem olsun; “Kadının gücü”nü herkes duysun; kadının toplumsal ve ekonomik varlığının ne kadar vazgeçilmez olduğu görülsün. Değerli halkımıza duyurulur.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica