Genel

‘Sarayın dışında toplumun içindeyim’ duruşu gösteren sanatçı

‘Sarayın dışında toplumun içindeyim’ Sanatçı Edip Akbayram, Cumhurbaşkanlığından bir görev teklif edilmesi halinde kabul etmeyeceğini söyledi. ‘Sarayın dışında toplumun içindeyim’ detaylar haberimizde…

‘Sarayın dışında toplumun içindeyim’ …

“Yani İstanbul sizin olsa ne olacak?”

Sanatı sayesinde kimseye muhtaç olmadığını belirten Edip Akbayram; “Çocuklarımın yaşam garantilerini yaptım. Bundan sonrası da bana yeter. Yani İstanbul sizin olsa ne olacak? Yiyeceğiniz yine iki tabak” dedi.

“69 yaşındayım, Neler gördüm… Ama hep aynı Edip Akbayram’dım”

Posta gazetesinden Oya Çınar’ın sorularını yanıtlayan Akbayram, “Darbeler, tutuklanmalar, gözaltılar, beş yıl çalışma yasağı. 69 yaşındayım. Neler gördüm. Ama hep aynı Edip Akbayram’dım” dedi.

“…mutlu bir insan miting yapar mı?”

Akbayram, şöyle devam etti, ” Politikacının yaşamının ölçüsünü bilmesi lazım. O koltuk kimseye baki değildir, Türkiye’nin tüm siyasi hayatında bu kadar baskıcı bir yönetimi hiç görmedim. Şimdi bu ülkenin tüm yetkilerini bana verseler, önce emekçiye giderim. ‘Aldığın maaş sana 1 ay yetiyor mu? Sosyalleşebiliyor musun? Bir restorana gidebiliyor musun?’ diye sorarım. Doymuş insan, mutlu bir insan miting yapar mı? Karısını öldürür mü?”

“Benim onlarla tek farkım şudur. Onlar sarayın içindedir, ben dışındayım”

Akbayram, Çınar’ın “Cumhurbaşkanlığı, Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu atamaları yaptı. Kurul içerisinde sanatçılar da var. Size böyle bir teklifle gelinse kabul eder miydiniz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı, “Asla. Benim onlarla tek farkım şudur. Onlar sarayın içindedir, ben dışındayım. Sarayın dışındaysam, ben bu toplumun içindeyim. Kabul etmem. Bugüne kadar gelen hiçbir teklifi de etmedim zaten.”

“Köprü olmayan yere yapacaksın tabii”

İktidar partisinin güzel şeyler de yaptığını belirten Akbayram, “Köprüler, yollar yapmışlar. Ama bunlar zaten iktidarın görevidir. Köprü olmayan yere köprü yapacaksın tabii. Bu ülkenin kaynakları sizin elinizde… Onun için de eksik olan her şeyi yapmak zorundasınız. Cebinizden çıkmıyor bu para. Herkes vergisini veriyor” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica