Siyaset

Sarıbay: “Bu Partinin Bir Ferdi Olarak Her Zaman Partimin Emrindeyim”

Sarıbay: “Bu Partinin Bir Ferdi Olarak Her Zaman Partimin Emrindeyim”

CHP Başiskele İlçe Başkanlığını ziyaret eden, CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Av. Cengiz Sarıbay, “Bu partiye karşılık beklemeden herşeyimi verdim. Liste de olurum yada olmam ben yine bu partinin bir ferdi olarak her zaman partimin emrindeyim” dedi – akarhaber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili aday adayı Av. Cengiz Sarıbay, seçim çalışmaları kapsamında ilçe örgütü ziyaretlerine devam ediyor. Sarıbay’ın bugünkü adresi aynı zamanda ikamet ettiği Başiskele İlçe Örgütü oldu. Eşi Av. Nurdan Sarıbay ile birlikte CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Anıl Acurman ve yönetimini ziyaret eden Sarıbay, aday adaylık süreci ile ilgili bilgi verdi. Sarıbay burada yaptığı açıklamada, “Bu partiye karşılık beklemeden herşeyimi verdim. Liste de olurum yada olmam ben yine bu partinin bir ferdi olarak her zaman partimin emrindeyim” dedi.

ACURMAN,”BAŞİSKELE SİZİN EVİNİZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Anıl Acurman, “Teşrifleriniz için çok teşekkür ediyorum. Cengiz Sarıbay, bu partide herkesin tanıdığı, bizden birisi. Başiskele sizin eviniz. En ufak şüpheniz olmasın. Çıktığınız yolda her zaman yanınızdayız” dedi.

ACURMAN, “EMEĞİN KARŞILIK BULMASINI İSTİYORUZ”

Liste konusunda ilçelerin ve ilin söz sahibi olması gerektiğini dile getiren Acurman, “Her ilçeden kendi üyesi olan aday adayları için bir performans dosyası istenmeli. Biz emeğin karşılık bulmasını istiyoruz. Bu talebimizi de ilçe başkanları toplantısında ilettik” diye konuştu.

ACURMAN,”KEŞKE GEÇEN DÖNEM DEĞERLENDİRİLSEYDİNİZ”

Cengiz Sarıbay’ın bir önceki dönemde de aday olması gerektiğini belirten Acurman, “Şahsi fikrim bir önceki dönemde de çıkmanız yönündeydi. Şuan bunun ceremesini çekiyoruz. 3 vekilimiz vardı ama, 1 vekilimiz belediye başkanı oldu, 1 vekilimiz TBMM Başkanvekili oldu, 1 vekilimiz ise şehri ne kadar tanıdığı meçhul. Keşke geçen dönem değerlendirilseydiniz. Katkı sunacağınıza eminim” ifadelerini kullandı.

SARIBAY, “GÖREV VERDİLER GÖREVDEN KAÇAMAZDIM, KAÇMADIMDA”

Başiskeleli olmak ayrıcalıktır diyerek sözlerine başlayan Av. Cengiz Sarıbay, “Başiskele’de olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizin evladınız, üyeniz olarak gönlümle, varlığımla emrinizdeyim. Sizler beni iyi tanıyorsunuz. Bu partiye karşılık beklemeden her şeyimi verdim. Listede olurum yada olmam ben yine bu partinin bir ferdi olarak her zaman partimin emrindeyim. Şu an Kocaeli’de 5 dönem il başkanlığı yapan benden başka kimse yok. Her yere her zaman aday olmadım. Sadece 1991 yılında bir kez milletvekili adayı oldum. Bunun haricinde aday olmadım. Görev verdiler görevden kaçamazdım, kaçmadım da” dedi.

SARIBAY, “ÜLKEMİZ İYİ YÖNETİLMİYOR BUNU HERKES DE GÖRÜYOR”

Neden adayım, çünkü ülkenin yönetiminden herkes gibi bende şikayetçiyim diyen Sarıbay, “Ülkemiz iyi yönetilmiyor bunu herkes de görüyor. Yönetemiyorlar. Ülkemizi tek seçicilikten Cumhuriyet’e, özgürlüklerin daha geniş kapsamlı olduğu parlamenter sisteme geçmek istiyoruz. Pandemi oldu bir maskeyi dağıtamadılar, deprem oldu elli bin insan öldü birer çadır dağıtamadılar. Devlet vatandaşın başı sıkıştığında yanında olmalı, yanında olduğunu hissettirmeli. Bunlar yapamadılar” diye konuştu.

SARIBAY, “KAMUOYU TARAFINDAN BENİMSENEN BİR LİSTE İLE EN AZ 5 MİLLETVEKİLİ ÇIKARIRIZ”

Sarıbay Kocaeli’de çıkaracakları milletvekili sayısının en az 5 olacağını dile getirerek, “Kamuoyu tarafından benimsenen bir liste ile Kocaeli’de en az 5 milletvekili çıkarırız. Millet İttifakı olarak da toplamda 7-8 milletvekili çıkarabileceğimizi düşünüyorum. Bu şekilde olursa 1 yıl sonra belediyelerin de çoğunu alırız. Küsme, kırılma gibi lüksümüz yok. Ülke için çalışacağız ve birinci turda da seçimi alacağız” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica