Siyaset

Sarıbay Ünlü’nün seviyesiz açıklamalarına sert cevap verdi

Sarıbay Ünlü’nün seviyesiz açıklamalarına sert cevap verdiSarıbay; “Biz Aydın Ünlü‘yü alkışlıyoruz. Terör elebaşının mektubunu savunan bir genel başkana sahip olduğu için, TRT’ de kırmızı bültenle aranan bir teröristin röportajının yayınlanmasına hiç ses çıkarmadığı için” dedi. detaylar haberimizde…

Sarıbay Ünlü’nün seviyesiz açıklamalarına sert cevap verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü‘nün hakarete varan ve haddini aşan açıklamalarına sert çıktı.

“Ünlü halka değil kişilere hizmet etmektedir”

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Kurulduğu ideolojiden sapıp seçmenini ve halkın güvenini kaybeden MHP İl Başkanı Aydın Ünlü; önünde kameraları görünce yine haddini aşan açıklamalara imza atmıştır. Hangi partiden olursa olsun, kamu yararını savunan bir belediye başkanının kendi üst makamlarına direnmesini ‘Ezin dediler’ şeklinde yorumlamak; Ünlü‘ye yakışan bir biçimde halka değil kişilere hizmet ettiğinin en açık göstergesidir.

“Sosyal Demokrat belediyeciliğin en güzel örneğini sergileyecektir”

Milletvekilliği döneminde de hem ilimize hem ülkemize halkın yararını gözeterek canla başla çalışan Fatma Kaplan Hürriyet; şu anda bulunduğu İzmit Belediye Başkanlığı makamını asla ve asla şahıslar için kullanmamaktadır. İzmitlilerin istediği ve kentin yararına çalışmalar için sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneğini göstermektedir.

“Terör elebaşının mektubunu savunan MHP genel başkanı”

Aydın Ünlü, AK Parti‘nin arka çevresine dönen ve sırtına bu partinin yeleğini geçirip bekçiliğini yapmaktan, siyasi ve kamu yararı gözeten bir başarı elde edememiş bir isim olduğundan; ancak ve ancak içi boş tehditkar ve hiçbir zaman kulak asılmayacak söylemlerini kameralar önünde dile getirmekte, alkış beklemektedir. Biz Aydın Ünlü‘yü alkışlıyoruz. Terör elebaşının mektubunu savunan bir genel başkana sahip olduğu için, TRT‘ de kırmızı bültenle aranan bir teröristin röportajının yayınlanmasına hiç ses çıkarmadığı için, Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm ideolojisinin içinin boşaltılmasında büyük katkı sunduğu ve halkın yerine şahıslara hizmet etmekten asla vazgeçmediği için kendisini alkışlıyoruz.

“Dileğimiz MHP’nin kendi özüne dönmesidir”

Biz Mustafa Kemal Atatürk‘ün kurduğu Cumhuriyet’in ilkelerini savunmaktan, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu gerçeğini her daim haykırmaktan, sosyal demokrat anlayışla belediye yönetiminden asla ve asla vazgeçmeyeceğiz. Bu tip seviyesiz ve basiretsiz açıklamalara da halkımızın itibar etmeyeceğini kendileri 31 Mart’ta da 23 Haziran’da gördü. Dilerim ki demokrasi ışığında Milliyetçi Hareket Partisi yakın zamanda kendi ideolojisi doğrultusunda ülke çıkarlarını savunan çalışmalarla siyasi arenaya geri döner.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica