Siyaset

Sarıdoğan ‘1 Nisan’da Körfez’de temiz bir sayfa açacağız’

Sarıdoğan ‘1 Nisan’da Körfez’de temiz bir sayfa açacağız’ Sarıdoğan, “Körfez kuytu ve ıssız demektir. Bugüne kadar isminin hakkını verdi. Şimdi değişim zamanı. Ülkeye kazandırdığının karşılığını alan, konuşan bir Körfez için buradayız” dedi. detaylar haberimizde…

Sarıdoğan ‘1 Nisan’da Körfez’de temiz bir sayfa açacağız’

Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan projelerini anlattığı toplantıda: “Bu seçim halkı sevenlerle rantı sevenler arasında olacaktır. 1 Nisan’da Körfez’de temiz bir sayfa açacağız.”

Saygıyla istiklal marşımız…

Saadet Partisi Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan projelerini kamuoyuyla paylaştı. Sarıdoğan’nın projelerini anlatmasının ardından SP Körfez Belediye Meclis Üyesi adayları tanıtıldı. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, SP Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, SP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, SP Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, SP İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, il yöneticileri, belediye meclis üyesi adayları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Ömer Faruk Coşkun

“Milli Görüş Belediyeciliği Markadır”

SP Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun programda yaptığı açılış konuşmasında, “Bir derdimiz var. Yeniden büyük Türkiye’yi kuracak, vatan topraklarına ve cihana hizmet etmek sadece ve sadece Allah rızası kazanmak gibi derdimiz var. Allah bu derdimize derman vermesin. 31 Mart’ta güzel bir kampanya dönemi geçirmeyi ve seçimlerin milletimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Milli Görüş belediyeciliği bir markadır. Milletimizin izniyle 31 Mart’ta Milli Görüş Belediyeciliği mührünü vuracaktır. 94 ruhu burada, kadro burada. 1 Nisan’dan sonra Körfez’i yönetecek müstakbel Belediye Başkanımızı Recep Sarıdoğan ve ekibine şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Nurettin Çelik

“Belirli bir kesim sevinmesin”

Coşkun’un ardından kürsüye gelen SP İl Başkanı Nurettin Çelik, 31 Mart seçimleri ülkemize, kentimize hayırlar getirsin. Seçim vatandaşın söz sahibi olduğu bir zaman dilimi. Körfez bu konuyla alakalı gerekli sözünü söyleyecek. 5 yıl önce seçtiğiniz belediye başkanı yaptığı hizmetlerle birlikte artık son 25 gününe girdi. Şimdi gelecek 5 yılı planlayan belediye başkanını seçeceğiz. Bu seçimde Körfez’de sadece belirli bir kesim sevinmesin, Körfez’de yaşayan bütün kardeşlerimiz sevinsin. Körfez’de Recep Sarıdoğan bütün Körfez’e ağabeylik yapabilecek enerji ve bilgi birikimine sahip” diye konuştu.

“Dürüst Başkan Dürüst Yönetim”

“Yerel yönetim demek kadro demek” diyen Çelik, 16 yılda 11 seçim yaptık. Her seçimde sözüm ona büyüyerek gelen bir parti göreve geldi. Yerelde de genelde de güçlendi. Bugün artık değişimin kendi içerisinde yaşanacağı bir süreci ortaya koymakta. Bu seçimin ana gayesi dürüst başkan ve dürüst yönetimdir. Körfez’in uzun zamandır beklediği duyguyu İnşallah hep birlikte yaşayacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Birol Aydın

“Nice başkanlar geldi”

Çelik’in ardından söz alan SP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın, “Biz mahalli idareler seçimi gerçekleştiriyoruz. İnsanlarımız her telden konuşan idarecileri dinlediğinde bunun yerel seçim değil de genel seçim havasında yürütüldüğünü görüyor. Biz Kocaeliliyiz. Nice yerel seçimler geçirdik. Nice belediye başkanları geldi, gitti. Nice adaylar seçildi, niceleri seçilemedi” dedi.

“Bir gözü Dolar, bir gözü Euro görüyor”

Aydın konuşmasında, “İş öyle bir boyuta geldi ki söyleyecek sözü olmayanların bu seçimi gerilim içerisinde geçirme derdinde olduklarını görüyoruz. AK Parti’ye heyecanla oy veren insanlar yoruldu. Büyük vaatler, büyük hayal kırıklıkları oldu. Değişiklik olma zaruriyeti vardır. Bazı yöneticilerin bir gözü Dolar bir gözü Euro görüyor. Biz yapamayacağımız işi vaadetmeyiz” ifadelerini kullandı.

Recep Sarıdoğan

“Borcumuzu ödemeye geliyoruz”

Aydın’ın ardından kürsüye çıkan SP Körfez Belediye Başkan adayı Recep Sarıdoğan, “Körfez kuytu ve ıssız demektir. Bugüne kadar isminin hakkını verdi. Şimdi değişim zamanı. Ülkeye kazandırdığının karşılığını alan, konuşan bir Körfez için buradayız. Şehirleri anlamlı kılan esas unsur içinde barındırdığı değerlerdir. Sahip olduğu medeniyet değerleri kentin esas kimliğidir. Evimizdir Körfez. İnsan bütün varlıkların merkezindeki temel unsurdur. İlçemizin deniziyle, limanlarıyla meskenimizdir. Kirazını tattığımız güzel ilçemiz Körfez’e borcumuzu ödemeye geliyoruz” dedi.

Başkanlar elele

“Başkanlık koltuğuna oturacağız”

“1 Nisan’da birçok olumsuzluk olumlu olarak vatandaşa geri dönecektir” diyen Sarıdoğan konuşmasında, “Bu seçim halkı sevenlerle rantı sevenler arasında olacaktır. Bu seçim adam kayıranlarla liyakatı esas alanlar arasında geçecektir. Bu seçim reklamı sevenlerle hizmeti sevenler arasında geçecektir. Körfez’de temiz bir sayfa açacağız. İnsanımız İnşallah bizleri başkanlık koltuğuna oturtturacak” ifadelerini kullandı.

Yoğun katılım

SP Körfez Belediye Meclis Üyesi Adayları

Hikmet Aydın – Makine Teknikeri
Fatih Sevimli – İnşaat Teknikeri
Rıfat Güzel – İş Adamı
Esma Nur- Alkan Avukat
Cem Kaplan – Esnaf
Süleyman Duman – İş Adamı
Murat Aktaş – Sosyal Hizmetler Uzmanı
Ömer Çakal – Nakliyeci
Tarkan Bilgin – İş Adamı
Hüseyin Talha Sever – Mimar
Cüneyt Örgüt – Elektronik Teknisyeni
Abbas Bülbül – İç Mimar
Burak Koca – Esnaf
Resul Sert – İş Adamı
Vehbi Beytekin – Çevre Mühendisi
Sinan Tokatlı – Esnaf
Sinan Yücel – Operatör
Mehmet Yavuz – Otomasyon Bakım Teknisyeni
Faruk Göksoy – Operatör
İsmail Yıldız – Makine Operatörü
Mehmet Kars – Desinatör
Ömer Umutlu – Emekli
Recep Yeniler – Emekli
Döndü Ekiz – Muhasebeci
Hasan Kılıçkaya – Finans Uzmanı
Ahmet Durmuş – Öğrenci
Yakup Özer – Esnaf
Yusuf Türk – İnşaat Mühendisi
Ahmet Soydaş – Emekli
Neşe Küçükemirler – Ekonomist

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica