Genel

Savaş Yıldız KSMMMO başkanlığına adaylığını açıkladı

Savaş Yıldız KSMMMO başkanlığına adaylığını açıkladı Yıldız; “Kamu kaynaklarını belli bir zümrenin kişisel servetlerine aktaran, hukuk, ahlak ve vicdanı bulunmayanlarla; yasal düzenlemelerle yaptığımız mücadeleyi bir tık yukarı taşıyarak oda tüzel kişiliği çatısı altında hak ve adalet arayışımızı, sürdüreceğiz” dedi. detaylar haberimizde…

Savaş Yıldız KSMMMO başkanlığına adaylığını açıkladı

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Savaş Yıldız, KSMMMO’nun önümüzdeki aylarda yapılacak olan genel kurulu öncesi oda başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Savaş Yıldız’a yakın meslektaşları destek verdiler

Kendisine destek veren meslektaşları ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Savaş Yıldız; “Geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte şeffaflık, hesap verilebilirlik, doğruluk ve dürüstlük ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğimize kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“2019 Mayıs ayında yapılacak KSMMMO genel kurulunda adayım”

Otel Asya’da kahvaltılı toplantıda konuşan Yıldız; “Bir grup meslektaşımızın bir araya gelerek, ‘Savaş Yıldız’ı destekliyor ve başkan görmek istiyoruz’ taleplerinden sonra adaylık sürecini başlatmış olup; bugün 2019 yılı mayıs ayında yapılacak olan KSMMMO Olağan Genel Kurulu’nda oda başkanlığına arkadaşlarım ve şahsım adına siz değerli meslektaşlarım ve basının huzurunda adaylığımı açıklıyorum” dedi.

“Taviz vermeden yola devam”

Savaş Yıldız açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Sevgili meslektaşlarım ve basın mensubu arkadaşlar. Geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte şeffaflık, hesap verilebilirlik, doğruluk ve dürüstlük ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğim. Genel kurul üyelerimiz teveccüh gösterip çıktığımız bu yolda, oluşturacağımız beyin takımı ile bizleri tercih eder, göreve layık görürlerse; odanın gerçek sahibi olan meslektaşlarımızla birlikte yönetirken, diğer taraftan beyin takımı ile elde edeceğimiz başarılarla camiamıza liderlik yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Oda üyeleri arasında ayrımcılık yapılmayacağına, kimsenin ötekileştirilmeyeceğine, oda üyeleri arasında barış, huzur, sevgi ve güven ortamının hakim kılınması için gereken ne varsa yapılacağına şahit olacaksınız”

“Mücadeleyi bir tık yukarıya taşıyacağız”

Yıldız; “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bürokrasinin terörüyle, serbest muhasebeci ve mali müşavirleri sistemin dışına atarak; meslektaşımın çalışmak ve sözleşme yapmak özgürlüğüne yasaklar koyan; dolayısıyla kamu kaynaklarını belli bir zümrenin kişisel servetlerine aktaran, hukuk, ahlak ve vicdanı bulunmayanlara; yasal düzenlemelerle yaptığımız mücadeleyi bir tık yukarı taşıyarak oda tüzel kişiliği çatısı altında hak ve adalet arayışımızı, sürdüreceğiz.

Oda üyelerimizin menfaatlerini korumak görevini, oda kurullarında görev yapanların menfaatlerinden üstün tutarak; ilkelerimizden taviz vermeden uygulayacağımıza namus ve şeref sözü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica