Genel

Savaş Yıldız KSMMMO başkanlığına adaylığını açıklayacak

Savaş Yıldız KSMMMO başkanlığına adaylığını açıklayacak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Savaş Yıldız, KSMMMO başkanlığına adaylık açıklamasını cumartesi günü yapıyor. detaylar haberimizde…

Savaş Yıldız KSMMMO başkanlığına adaylığını açıklayacak

Otel Asya’da 9 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da kahvaltılı toplantıda basın mensuplarını ağırlayacak olan Savaş Yıldız, odayla ilgili düşünce ve projelerini gazetecilerle paylaşacak.

Savaş Yıldız kimdir?

1962 doğumlu olan Savaş Yıldız, 1986 yılında Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi, Mali Bilimler Fakültesini bitirdi. 1991-1992 İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme İktisadı Enstitüsü bitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, Muhasebe Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Tez çalışmaları devam etmektedir.

Sermaye Piyasası Lisanslama ve Sicil Eğitim Kuruluşu, Bağımsız Denetim Lisansı ve Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçi Belgesi sahibidir.

1987 yılında Asil Çelik A.Ş. muhasebe departmanında başlayan iş yaşamında, Aymasan A.Ş. ÇBS Holding A.Ş. BİM A.Ş. mali işler departmanlarında yönetici olarak görev yaptı. 2003 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanı ile mesleki faaliyetini sürdürmektedir. 2014 yılında Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın İşletmeler İçin Mali Destek Programına, “DENETİM VE GÜVENCE HİZMETLERİ SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ LİDER VE ÖNCÜYÜZ” başlıklı Türkiye’de sektöründe ilk ve tek olan kendi yazdığı projesi ile devlet teşviki almıştır.

2014 yılında Arın Bağımsız Denetim A.Ş. katıldı. Halen bu Şirkette ortak denetçi olarak bağımsız denetim, değerleme ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica