Ekonomi

Şayir: “Tır parkları kentimiz için önemli sorundur”

Şayir: "Park edecek olan kamyoncu ve Tırcı esnafımızın park öncesi ve sonrası merkeze ulaşımı konusunda da bizde yardımcı olacağız"

Şayir: “Tır parkları kentimiz için önemli sorundur”Şayir; “İlçemize hem nakliye sektöründekileri rahatlatacak, hem de ilçemizde yaşanan kazalar ve görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak olan Tır Parkı projesini hayata geçirmek için geldiğimiz günden bu yana koşturmaktayız” dedi. detaylar haberimizde…

Şayir: “Tır parkları kentimiz için önemli sorundur”

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Dilovası’nın en önemli geçim kaynaklarından olan nakliye sektörünün önde gelen isimleri ile bir araya gelerek yeni Tır parkı için fikir alışverişinde bulundu.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, nakliye sektöründe faaliyet gösteren kooperatifler ve firmalarla Tavşancıl Sahil Restaurant’ta bir araya gelerek hem sorunları dinledi hem de yeni yapılacak Tır parkı ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. Düzenlenen toplantıya Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yanı sıra Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ile nakliye sektöründe faaliyet gösteren firma sahipleri ve yöneticileri katıldı.

TIR PARKLARI KENTİMİZ İÇİN ÖNEMLİ SORUNDUR

Şayir, toplantının açılış konuşmasında; “İlçemizin önemli gelir ve geçim kaynaklarından taşımacılık – nakliye sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 1200 TIR veya kamyon sahibi yer almaktadır. İlçemizin hemen hemen her sokağında ve caddesinde TIR ve kamyonları görmek mümkündür. Ancak bu TIR ve kamyonlar ilçemiz içinde ciddi sorunlar ortaya çıkartmaktadır. Geçmişte birçok ölümlü kazalar yaşanmış ve onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bununla birlikte ciddi oranda görüntü kirliliği, trafik sıkışıklığı da meydana getirmektedir. Kentimiz için önemli bir sorundur.

DOĞRU OLAN NEYSE ONU YAPMAK İSTİYORUZ

Bunun engellenmesi adına kaymakamlığımız, emniyet teşkilatımız ve Dilovası Belediyesi olarak dönem dönem bazı tedbirler uygulamaktayız. Ancak bu tedbirler hem nakliye sektöründe faaliyet gösteren vatandaşlarımızı hem de bizleri zor durumda bırakmaktadır. İlçemizde yaşanan bu önemli sorunun ortadan kaldırılması için bizler de seçim beyannamemizde halkımıza söz verdik. İlçemize hem nakliye sektöründekileri rahatlatacak, hem de ilçemizde yaşanan kazalar ve görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak olan Tır Parkı projesini hayata geçirmek için geldiğimiz günden bu yana koşturmaktayız. Nitekim belli oranda bir yol kat ettik. Ancak bu yola çıkarken bu sektörde faaliyet gösteren sizlerin fikirlerini de almak üzere bu akşam burada bir araya gelmek istedik. Doğru olan neyse onu yapmak istiyoruz.

TIR PARKI HİMZETE BAŞLIYOR

Biz istiyoruz ki ilçemiz için sizler ve bizler için önemli bir sorun olan Tır ve kamyonlarımızın şehir içinde ki bu sorunu artık çözelim. Bir yerden başlamış olalım. Yapımı devam eden parkımıza şimdiden Tırlar ve kamyonlar ücretsiz olarak park yapabilir ve bu süreç içersinde bizde yapımına devam ederiz. Park edecek olan kamyoncu ve Tırcı esnafımızın park öncesi ve sonrası merkeze ulaşımı konusunda da bizde yardımcı olacağız. Yeter ki kentimiz içinde ki yaşanan bu sorunu hep birlikte ortadan kaldıralım. İlerde de burası için ortaklaşa bir yönetim ekibi kurulur ve sorunlar kısa sürede ortadan kalkar, bu Tır Parkımız düzenli olarak faaliyetini sürdürmeye devam eder.

SEKTÖRÜN BÜYÜMESİNDEN YANAYIM

Ayrıca ilçemizin bir gerçeği olan nakliye sektörünün büyümesi ve gelişmesinden de yanayım. Güç birlikleri yapmasını isterim birlikte hareket etmelerini isterim. Güçlü oluşumlarla hem sektör daha ileri gider hemde sorunlar daha kısa sürede çözüme ulaşır. Onun için birbirinizi rakip olarak görmeyin birbirinizi güçlendiren olun. Biz bu kentte hepimiz bir aileyiz.

BÖLGEMİZ LOJİSTİK ÜSSÜ OLACAK

Bölgemiz Marmara’nın lojistik üssü olacak. Bu süreçte birlikte hareket etmeniz, ileride karşılaşacağınız sorunların üstesinde daha kolay gelmenizi sağlayacaktır. Biz her zaman sizin yanınızda olacağız. Sizin büyümeniz ve güçlü olmanız bizleri de güçlü kılacaktır.

NAKLİYECİLERDEN TEK SES; BELEDİYE İŞLETSİN!

Toplantıya katılanlar tek tek söz aldı. Toplantıya katılan nakliyecilerin yüzde yüz mutabakat sağlayarak Tır parkının işletmeciliğini belediyenin yapmasını isterken, ihtiyaçlarını giderebilecek tamir-bakım, yiyecek, mescit gibi öncelikli ihtiyaçlarını karşılayabilecek işletmelerinde alanda yer almasını istediler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica