Genel

Seçmenler yerelde altyapı eksikliği ve yolsuzluktan şikayetçi

Seçmenler yerelde altyapı eksikliği ve yolsuzluktan şikayetçi Rapora göre, şehirlerdeki altyapı eksiklikleri en çok şikâyet edilen konu oldu. Seçmenler yerelde altyapı eksikliği ve yolsuzluktan şikayetçi detaylar haberimizde…

Seçmenler yerelde altyapı eksikliği ve yolsuzluktan şikayetçi

AKP’nin Türkiye genelinde vatandaşların belediyelere ilişkin sorunlarını rapor haline getirdiği çalışmada seçmenlerin kentlerdeki altyapı eksikliğinden ve yerel yönetimlerdeki yolsuzluklardan şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

“Çalışmalar bir türlü bitmiyor ve hep aynı çalışmalar tekrar edilerek yapılıyor”

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, Rapora göre, şehirlerdeki altyapı eksiklikleri en çok şikâyet edilen konu oldu. Vatandaşlar, çalışmaların bir türlü bitmemesinden, sürekli aynı çalışmaların tekrar etmesinden rahatsızlığını dile getirdi.

“Hizmetler Rüşvet ve Komisyonsuz yapılmıyor”

Seçmenlerin plan tadilatları ve kentsel dönüşümden kaynaklanan yolsuzluk ve rant iddialarından çok rahatsızlık duyduğu belirtildi. Buna göre vatandaşlar belediye hizmetlerinin rüşvet ve komisyonsuz yapılmadığı, imar izinlerinde yakın şirketlere kayırmacılık yapıldığı iddialarına dikkat çekti.

“İnsanların şehirlerde nefes alacağı alanlar yok”

Vatandaşlar şehir yaşamındaki kalite eksikliğinden şikâyetçi. Seçmenlerin şehirde nefes alacağı alanlar ve mekânların olmamasından rahatsız olduğu ifade edildi.

Rapora göre, vatandaşlar belediye hizmetlerini yürüten üst düzey yöneticilere ulaşamamaktan da yakındı.

“Belediye gelirleri amacına uygun kullanılmıyor”

Seçmenler ayrıca belediye harcama ve hizmetlerinin tam olarak denetlenmediğini, belediye gelirlerinin amacına uygun kullanılmadığı, belediye çalışanların işini hukuk kurallarına uygun yapıp yapmadığını denetleyen mekanizma olmadığını düşünüyor.

“Hizmetler sıradanlaştı”

Raporda vatandaşların belediyelerin hizmet ve vaatlerinin sürekli kendini tekrar ettiğini düşündüğü ortaya çıktı. Buna göre hizmetlerin sıradanlaştığı belirtilirken, yeni ve farklı proje beklentisi olduğu belirtildi. Seçmenlerin kültür ve sanat ağırlıklı hizmetler de beklediği ifade edildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica