Mecit Ünal

Sedat Uslu ve Saadet Partisinin iktidar arayışı

Sedat Uslu ve Saadet Partisinin iktidar arayışı 24 Haziran seçimlerine “Değiştir” sloganıyla çalışma yürüten Saadet Partisinin Kocaeli milletvekili listesi neredeyse Türkiye’nin Demokratik siyasi tarihinin En genç ve en dinamik kadrosu. İşte Sedat Uslu da bu kadronun içinde yer alan genç ve samimi, çalışkan bir kardeşimiz. Sedat Uslu ve Saadet Partisinin iktidar arayışı yorum / haber

Sedat Uslu ve Saadet Partisinin iktidar arayışı

Siyaset bizim ülkemizde çok hareketli yaşanıyor. 24 saat sonra nasıl bir Türkiye de uyanacağınızı kestirmek çok güç.

15 Temmuz kirli darbe girişiminden sonra siyasette yaşananları şöyle bir gözden geçirdiğinizde inanılmaz hızlı bir süreç yaşandığını görürüz.

Son söyleyeceğimi baştan söyleyerek başlayayım…

15 Temmuz gibi hain, kirli, pislik, kanlı darbe girişiminin hemen ardından işleyen süreçte iktidar gücünü elinde tutanlar, millete rağmen ülkenin dinamiklerine tuzaklar kurmaya başladılar.

Daha hain girişiminin üstünden 2 ay gibi kısa bir süre içinde “Yenikapı Ruhu” diye kurdukları bir işbirliği yapıcılarının bir ortağı “getirin başkanlık teklifinizi bir görelim” dedi.

Ardından, teklif…
Ardından komisyon…
Ardından Anayasa değişikliği…
Ardından tartışma…
Ardından kavgalı ve tehditli oylama…
Ardından Referandum…
Ardından YSK’nın talimatlı zorlama kararı…
Ardından “atı alan Üsküdarı geçti” tavırları…
Ardından MHP’nin “olağanüstü kongrelerinin iptalleri…
Ardından “İttifak ve seçim kanunu” değişiklikleri…
Ve en önemli tuzak hamlesi ise İYİ Partiyi seçime sokmama tarihli “Erken seçim kararı”…

Neydi bu acelecilik?

Nedir bu iktidar hırsı?

Neyse ki, ülkemizin demokrat ve ülkesini seven siyasetçileri kurulan bu son tuzağı bozmayı başardılar.
Ve iktidar ve yedek lastiği çıldırdı…

Aklıselim politikacılar “Yenikapı Ruhu” damgalı bir “çıkar ittifakı”nın karşısına “Millet İttifakı”nı kurdular.

Bu kurulan ittifakın mimarlarından olan Saadet Partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu’na teşekkür ediyorum… AKP’nin kirli ittifakını reddettiği için…

Kılıçdaroğlu’ya teşekkür ediyorum… İYİ Partinin seçimlere katılmasını sağladığı ve tuzağı bozduğu için.

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ve Akşener’e teşekkür ediyorum. Kirli ittifakın karşısında, millet için “Millet İttifakı”nı oluşturdukları için.

Bu ettiğim teşekkürler boş laftan ibaret değildir…

Ülkem adına hareket eden duyarlı politikacılar, yıllardır iktidarın dayandığı baraj dayatmasıyla mecliste temsil edilemeyen düşüncelerin temsil yolunu açan büyük bir buluşmayı gerçekleştirdiler.

Kurulan ve desteklediğim ittifak sayesinde Saadet Partisi milletvekili adaylarını ve parti yöneticilerini tanıma fırsatı buldum.

İl başkanlığı sürecinde Birol Aydın’ı tanıma fırsatım olmuştu… Şimdi de Saadet Partisinin genç kadrosu içinde yer alan Sedat Uslu’yu tanıma fırsatım oldu. İyi ki bu fırsat oldu ve ben iyi ki bu genç kardeşimizi tanıdım.

Sedat Uslu, konulara yaklaşımı ve hakimiyetiyle beni etkiledi doğrusu.

Halkın içinde yaptıkları çalışmalar hakkında aktardığı bilgiler çalışmanın hangi boyutlara ulaştıklarını göstermeye yetiyor.

Sedat Uslu, siyasetin demokratikleştiği bir dönemde oluşacak mecliste “Bizim olduğumuz yerde AKP olamaz” diye kararlı bir siyaset yürütüyor. “O meclisin sahibi biziz, onların bizi taklit ederek ve herşeyi dejenere ederek kullanan sahte anlayışları var. Onlar özün olduğu yerden kaçarlar, sahtesi özün yanında barınamaz” diyor.

Sedat Uslu ve genç dinamik kadronun siyasete odaklanması 13-0 üzerinden yürütülürken en azından yarısından fazlasını almamız işten bile değil yaklaşımları inançlı olduklarını göstermeye yetiyor. İnançları doğrultusunda çalışan dinamik kadro varolan iktidarı taşıyan seçmenlerin özüne döneceklerini ve bu doğrultuda gerçeği bulacaklarını iddialı bir şekilde dillendiriyorlar.

İnanmak başarmanın yarısıdır derler…

Daha Fazla Göster