Bilim-Teknoloji

SEKA Kâğıt Müzesi, makine seslerini kayıt altına aldı

SEKA Kâğıt Müzesi, makine seslerini kayıt altına aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren SEKA Kâğıt Müzesi, TÜBİTAK ve İzmit Bilim Sanat Merkezi ortaklığı ile gerçekleştirilen Yapay Zekâ Çağında Ses ve Müzik isimli projeye “Kâğıt Müzesinin Sesleri” ile destek oldu.

KOCAELİ(İGFA)- Yapay Zekâ Çağında Ses ve Müzik isimli projeye katılım sağlayanlar, 21 yüzyıl becerileri ile donatılmış müzikte bilişim teknolojilerini kullanabilen ve dijital vatandaş bilincine sahip müzik yapıcılarının yetiştirilmesi, yapay zekâ yöntemlerinden de faydalanarak, kültür birikimlerini gelecek nesillere aktarma farkındalığı kazanmaları bekleniyor.

SEKA Kağıt Müzesi’nde gerçekleşen projede, katılımcılara müze salonları detaylı bir şekilde anlatılırken kağıt üretiminin önemli parçalarını oluşturan bir çok makinenin sesini kayıt altına alma imkanı sunuldu. Katılımcılar müze konseptinde de çalışmaya devam eden yongalama makinesi, mini hollander, zarf makinesi, baskı makinesi ve kağıt makinesinin çalışmasına şahitlik ederek, hem farklı bir deneyim yaşandı hem de proje çalışmaları için güzel bir fırsat yakaladı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica