Genel

Selahattin Kaya basın emekçilerinin bayramını kutladı

Selahattin Kaya basın emekçilerinin bayramını kutladı Basın, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Selahattin Kaya basın emekçilerinin bayramını kutladı detaylar haberimizde…

Selahattin Kaya basın emekçilerinin bayramını kutladı

CHP Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya’nın basın bayramı mesajı…

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya; “Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatıp, meslek ilkelerine, kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Çağdaş demokrasilerin olmazsa olmazı ‘İletişim özgürlüğü’ şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarındandır. Basın, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır.

Yurttaşla devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedir.

Büyük Önder Atatürk’ün, “Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırmada, bir milletin ihtiyaç duyduğu düşünsel gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesinin sağlanmasında basın, başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür” sözü de basının önemini ve mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır.

Bu duygularla siz değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz basın bayramınızı kutlar, Basın meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli, tarafsız; sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmaların devamını diler, hepinize selam ve saygılar sunarım” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica