Ekonomi

Sendika Başkanının maaşı asgari ücretin 80 katıymış

Sendika Başkanının maaşı asgari ücretin 80 katıymış KHK ile işinden edilen Yüksel direnişçisi Veli Saçılık, OHAL’in uzatılmasına destek sunan Öz İplik-İş Sendikası Başkanı Murat İnanç’ın 85 bin TL maaş aldığını öne sürdü. Sendika Başkanının maaşı asgari ücretin 80 katıymış detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Sendika Başkanının maaşı asgari ücretin 80 katıymış

OHAL’in uzatılmasını destekleyen Hak-İş Konfederasyonu

Yüksel Caddesi’nde ‘işimi geri istiyorum’ eylemlerini sürdüren sosyolog Veli Saçılık, OHAL’in uzatılmasını destekleyen Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç’ın 85 bin TL maaş aldığını iddia etti. Sendikaların tüzüklerinde yer alan maddelere göre maaş alan sendika yöneticilerinin bir çoğu bu habere isyan edecektir. İşçinin alın terini kendi menfaatlerine kullanan şahsiyetsizler de hiçbir zaman işçinin temsilcisi olmamalıdır.

Sendika Başkanının maaşı asgari ücretin 80 katıymış – Veli saçılık’ın paylaşımı
Sendika Başkanının maaşı asgari ücretin 80 katıymış – Veli saçılık’ın paylaşımına sendikanın saçma cevabı

Saçılık, paylaşımına “85 bin TL maaş alan “sendika” başkanı OHAL’e sahip çıkmış

Kişisel Twitter hesabından Öz İplik-İş sendikasının OHAL’e destek açıklamasını alıntılayan Saçılık, paylaşımına “85 bin TL maaş alan “sendika” başkanı OHAL’e sahip çıkmış. 85 bin TL dışında kim bilir neler alıyordur” notunu düştü.

Sendikadan saçma sapan açıklama geldi

Veli Saçılık’ın paylaşımına yanıt veren Öz İplik-İş Sendikası, “Bu zihniyetin neyine cevap verilmeli… Beklediğin bahar hiç gelmeyecek” ifadelerini kullandı.

Öz İplik-İş genel başkanının 85 bin lira maaş almıyor diyemedi

Öz İplik-İş’in yanıtına cevap veren Saçılık ise “Öz İplik-İş sendikası başkanı 85 bin TL maaş alıyor yazdım, yalanlayamadılar. Cumhurbaşkanı’nın iki katı maaş alıyor herifler” diye yazdı.

Hak-İş onursal başkanı Salim Uslu da 340 bin tl’lik makam aracıyla gündeme gelmişti

Eski Hak-İş Başkanı Salim Uslu da 340 bin TL’lik makam aracıyla gündeme gelmişti. Uslu, 340 bin TL’lik Mercedes 320 S model makam arabası için “Konfederasyonumuza bağlı bir sendika bana bu arabayı hediye olarak almış. Güvenli arabaya binmek benim de hakkım. Bu kimi niye ilgilendiriyor hiç anlamıyorum” diye savunma yapmıştı.

Salim Uslu daha sonra AKP’den Çorum Milletvekili olarak seçilmişti. Uslu halen 24. Dönemde Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiridir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica