Mecit Ünal

Serdar Kaman Büyükşehir adaylığından çekiliyor mu?

Serdar Kaman Büyükşehir adaylığından çekiliyor mu? İl başkanlığının seçmenlere ulaşmada kurmak zorunda olduğu kılcal örgütlenmeden söz ediyorum ve İyi Partinin Kocaeli il örgütünün böylesi bir yapılanma içinde olmadığını gördüm. Süreç beni doğruladı. yorum/haber

Serdar Kaman Büyükşehir adaylığından çekiliyor mu?

Meral Akşener’in partisini kurduğu günden bu yana sergilemiş olduğu saha performansını takdir etmeyen yoktur. Müthiş bir hava yakaladı ve tüm ülkede arkasına aldığı rüzgarın etkisiyle daha yeni kurduğu partisini meclise sokmayı başarmanın yanında yüzde on gibi bir oy oranını yakaladı.

Bize başarı dilemek ve desteklemek, takdir etmek düşer…

24 Haziran seçimlerine girerken ilimizde yaşadığımız, ancak o günlerde eksik ve yanlışları yazmanın bir faydasının olmayacağını düşündüğümüz aksayan yanlar vardı.

O seçimlere giderken örgütü seçimlere hazırlayarak il geneline sevk ve idare etmek görevi il başkanı sıfatıyla Serdar Kaman’daydı.

Kaman başkan, bir şeyin farkında değildi!.. Seçimlerin örgütle kazanılacağını es geçiyordu!..

İl başkanlığı binasının açılışı dahil defalarca partilerine gitmişliğim vardır. İyi niyetli güzel insanların çok olduğu bir örgütü görmüş oldum bu süreçte.

İyi Partinin aday adayı ve aday tanıtım toplantılarının her ikisine de katıldım.

Aday adayı tanıtım toplantısının neden yapıldığını pek anlayamamıştım. Ama yine de katıldım ve gözlemledim. Başiskele’de yapılan o toplantıda il başkanlığı koltuğunda oturan muhterem 6 vekil çıkaracaklarını söyledi ve söylediklerinin altını dolduran tek kelime söylemedi. Sadece katılımcılara coşku vermiş oldu.

Daha sonra, İzmit’te bir otelin salonunda aday tanıtım toplantısı düzenlendi ve bu toplantıya da katıldım.

Otel salonunda yapılan toplantı için sandalyeler oturma düzeninde dizilmiş ve saydım tam 80 sandalye vardı. Garipsedim… İyi Partinin aday tanıtım toplantısı yapılıyor ve 80 sandalyelik bir salonda!..

Sadece il, ilçe örgütleri ve il, ilçe kadın ve gençlik kollarının, aday adaylarının tanıtım toplantısına katıldığını kabul etsek o salonda en az 300 kişinin olması gerekiyordu!..

Siyasi Partileri iktidara taşıyan birinci ayak her zaman kurulu bulunan örgütler olmuştur. Örgütü olmayan siyasi partiler iktidar hedefleyemezler. Burada sözünü ettiğim örgüt sadece yasal olarak kurulması zorunlu olan organlardan söz etmiyorum. İl başkanlığının seçmenlere ulaşmada kurmak zorunda olduğu kılcal örgütlenmeden söz ediyorum ve İyi Partinin Kocaeli il örgütünün böylesi bir yapılanma içinde olmadığını gördüm. Süreç beni doğruladı.

Şimdi bu arızalı durumların üstüne Serdar Kaman Millet ittifakının Kocaeli büyükşehir adayı oldu.

Aday olmasına sözüm yok… hakkıdır da… Üstelik destekleriz de!..

Şimdi gelelim yazının başlığına…

Ben niye böyle bir başlık attım?..

Gazetecilik; halk adına kenti yönetenlere muhalefet etmektir. Yönetenlere muhalefet ederken, alternatif olanlardan yana kamu adına tavır koyandır. Toplumun beklentilerini boşa çıkaracak bir durum gördüğünde ise alternatif gibi gözüken muhalefete de muhalif olur.

Serdar Kaman, tam da böyle bir pozisyonda…

Kişilerin ve kişiliklerin öne çıktığı bir seçimin arifesindeyiz.

Kardeşim Ferhat Ertem köşesinde bazı belgeli bilgilerin ışığında sorular sormuş…

İşte o sorular:

1- İyi Parti Kocaeli başkanlığına adaylık sürecinde bir kuruş dahi vermemiş…
2- Hiçbir araç giydirmemiş…
3- Partililerin programa katılması adına hiçbir masrafta bulunmamış araç tutmamış…
4- Söz verdiği biri Gebze de diğeri de İzmit’te olmak üzere iki SKM yeri kiralamamış. Bundan dolayı SKM Çalışmaları il binasında yürütülüyormuş…
5- Serdar Kaman 2 bilgisayar da alacağım demiş SKM’ye o sözünü de tutmamış…

Bu sorulara ne yanıt vereceğini bilemem… Ancak, bu soruların kaynağını bende teyit ettirdim. Yaşanalar doğru imiş… Onun için böyle bir başlık kullandım.

Serdar bey, öncelikle şunu iyi bilmelidir ki, kendini yere göğe sığdıramayan, basının yüz karası “yamyamlar”la yürüdüğü yol bataklığa çıkar. O yamyamlar para karşılığı kişiliklerini satan zavallı paçavralardır.

İtibarlı yolda sorunlar mutlaka çözülmelidir.

Akşener acilen bu sorunu çözmeli ve aydınlık yolunda engelsiz yürüyebilmelidir…

Daha Fazla Göster