İGF

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Çizmeli sakinleriyle buluştu

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, köy ziyaretleri programı kapsamında Eruh ilçesine bağlı Çizmeli köyünü ziyaret etti.

SİİRT (İGFA) – Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nun köy ziyaretlerine Eruh’a bağlı Çizmeli köyünde sürdürdü.  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin ile Eruh Kaymakamı Ali Erdoğan, Belediye Başkanı Cevher Çiftçi, Çizmeli Köyü Muhtarı Serdar Keskin’in eşlik ettiği ziyarette Vali Hacıbektaşoğlu, köy sakinleri tarafından karşılandı.

İlk olarak Yeni Çizmeli Jandarma Karakol Komutanlığı’nda Mehmetçikleri ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, kahraman Mehmetçiklerle bir süre sohbet sonrasında güvenlik ve asayiş ile ilgili askeri yetkililerden bilgi alarak ziyaret defterini imzaladı.

Daha sonra yüz yüze eğitime başlayan Çizmeli Köyü İlkokulu ve Ortaokulu’na geçen Vali Hacıbektaşoğlu, burada da öğrencilerin heyecanına ortak olurken, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Çizmeli köyünde vatandaşların sorun ve taleplerini de dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu, köyün terör örgütüne karşı kahramanca mücadele eden bir köy olduğunu belirterek, “Köyümüzün mahalli sorunlarını imkânlarımız dâhilinde çözeceğiz. Bizler devlet olarak her zaman vatandaşımızın yanındayız. Vatandaşımızın hizmetindeyiz. Teröre karşı verdiğimiz mücadelede en büyük gücümüz, birlik ve bütünlüğümüzdür. Köyümüz geçmişte şehitler vermiştir. Tüm kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet oldun. Şehitlerimizin aileleri devletimizin emanetleridir” diye konuştu.

Ziyaret anısına Köy Muhtarı Serdar Keskin, Vali Hacıbektaşoğlu’na Türk bayrağı işlemeli bir tiftik battaniyesi hediye etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica