Genel

Silahlı eğitim kampları için Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var

Silahlı eğitim kampları için Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var Meral Akşener’in “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kuruldu” iddiaları üzerine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ da bir açıklama yaptı. Özdağ: Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var. Jandarmanın gidip keşif yaptığı yerler de var. İhbardan sonra tutanak tutuluyor. Silahlı eğitim kampları için Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var detaylar haberimizde…

Silahlı eğitim kampları için Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var

Ümit Özdağ SADAT’a yanıt verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kuruldu” iddiaları üzerine Uluslararası Savunma Danışmanlık Ticaret Şirketi (SADAT) açıklama yaptı. SADAT’a da yanıt İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’dan geldi.

SADAT basın açıklaması yapmıştı

SADAT Yönetim Kurulu Üyesi Emekli Tank Kıdemli Albay Ali Coşar, “SADAT’a ait olduğunu iddia edilen eğitim kamplarıyla ilgili en ufak bir delili varsa derhal Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz. İçişleri Bakanlığı yapmış bir kişinin, işin aslını çok rahat öğrenebilecek bilgi ve imkana sahip olmasına rağmen buna ihtiyaç duymamıştır” diye konuştu.

Ümit Özdağ Halk TV’de canlı yayınlanan Türkiye Nereye programında açıkladı

Sözcü‘nün haberine göre, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ ise Halk TV’de canlı yayınlanan Türkiye Nereye programına katıldı, konuyla ilgili soruları yanıtladı.

Genel Başkanımız temkinlidir

SADAT’ın açıklaması sorulan Özdağ, “Genel Başkanı böyle konularda hep temkinlidir. Sayın Akşener böyle bir konuda açıklama yapıyorsa bunun muhakkak bir temeli vardır”dedi.

“Son 23 ay içerisinde 2 milyon 300 bin yivsiz tüfek ve tabanca için ruhsat verildi”

Özdağ, şöyle devam etti: “Bir silahlanma süreci yaşanıyor. Son 23 ay içerisinde 2 milyon 300 bin yivsiz tüfek ve tabanca için ruhsat verildi. Bakanlığın rakamı, çılgın bir silahlanma. Bir de ruhsatsız ve uzun namlulu ağır saldırı silahlı şeklindeki silahlanmadan bahsediliyor.”

Sadece Konya ve Tokat’ta değil

“Diğer yandan sadece Konya ve Tokat’ta değil, ülkenin belirli yerlerinde geçici nitelikli kamplar kuruluyor. Kuruluyor kaldırılıyor.”

“Jandarmanın gidip keşif yaptığı yerler de var”

Özdağ, bu kampların nerede kurulduğu yönündeki soruya ise şu karşılığı verdi: “Çok önemli değil nokta da verebiliriz. Hatta Jandarmaya yapılan suç duyuruları da var. Jandarmanın gidip keşif yaptığı yerler de var. İhbardan sonra tutanak tutuluyor, ‘Siyasi konjonktür fazlasını yapmaya müsait değil’ diyor. Tam cümle bu…”

Kim bunlar…

“Genel başkan, ‘Hukuk bunlara el koysun, kim bunlar’ dedi. Nasıl fotoğraf çektiriyorlar. Kendilerine özle harekat adının veriyorlar.”

“Haberler sanal da gayet rahat dolaşıyorsa durum daha da vahim geliyor”

“Türkiye’yi koruyacak meşru kuvvetler bellidir. TSK, Jandarma, polis, MİT… Bunun dışında hiç bir grup eline silah alarak gösteri yapamaz. Buna hükümet hoşgörü ile bakmamalıdır. Haberler sanal da gayet rahat dolaşıyorsa durum daha da vahim geliyor. Yapmayın bunu.”

“Gizli bir dosyadan bahsediliyor. Güzel bir adım”

“Tekrar ediyorum. Genel başkan savcılara seslendi. Aldığımız duyumlara göre böyle bir soruşturma açılmış. Gizli bir dosyadan bahsediliyor. Güzel bir adım. Hukuk bu tür gelişmeler karşısında sessiz kalmamalı. Öyle Halk Özel Harekatı falan, bırakın bunları”.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica