Genel

Sinemalarda bu hafta yeni 11 filim vizyonda olacak

Sinemalarda bu hafta yeni 11 filim vizyonda olacak Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 8’i yerli 11 film vizyona girdi. Bu filmler; Aşkın gören gözlere ihtiyacı yok, Murtaza, Hemşire, Tutsak, Öğrenci kafası: Soygun, Elim Sende, Eyvah Anne Oluyorum, 10×10, Cehennemden Selfıe, Mr. Gay Syrıa, Kral Şakir Oyun Zamanı… Sinemalarda bu hafta yeni 11 filim vizyonda olacak detaylar haberimizde…

Sinemalarda bu hafta yeni 11 filim vizyonda olacak

Aşkın gören gözlere ihtiyacı yok

Onur Ünlü‘nün yönettiği; Demet Evgar, Fatih Artman, Hare Sürel, Ezgi Eyüboğlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Özgür Emre Yıldırım, Turgut Tuncalp ve İncinur Daşdemir’in oynadığı ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ adlı film bu hafta izleyici ile buluşuyor.

Senaryosu da Onur Ünlü’ye ait olan polisiye komedi türündeki film; bir cinayet masası dedektifinin gözlerinin tamamen kör olacağını öğrendikten sonra gelişen olaylar konu ediliyor.

Murtaza

Cezmi Baskın ve Meral Çetinkaya’nın başrollerinde yer aldığı ‘Murtaza’ adlı film bu hafta seyirciyle buluşuyor. Özgür Sevimli’nin yönetmenliğini yaptığı dram türündeki film; yıllar önce ama olan karısından, kızlarının ölümünü gizleyen bir adamın hikayesini odağına alıyor.

Tutsak

Beyza Çimenot’un yönettiği; Türkan Kılıç, Yaşar Aydınlıoğlu, Tayfun Sav, Umut Özkan, Reyhan İlhan, Ece Baykal ve İbrahim Muratoğlu gibi isimlerin rol aldığı korku filmi ‘Tutsak’; akıl hastanesinde geçen bir hikâyeyi beyazperdeye taşıyor.

Hemşire

Dilek Çolak’ın yönettiği; Evren Duyal, Sermet Yeşil, Aytaç Öztuna, Sertaç Ekici ve Serhat Özcan’ın oynadığı ‘Hemşire’; mutsuz bir evlilik batağına saplanmış ve hayattaki teselliyi diyet yapmakta bulan bir kadının hikâyesini odağına alıyor.

Öğrenci kafası: Soygun

Ayhan Sonyürek’in yönettiği ‘Öğrenci Kafası: Soygun’, bir grup üniversite öğrencisi arkadaşın, tasarladıkları bilim kurgu filmini çekebilmek için bir soyguna kalkışmasını anlatıyor.

Komedi türündeki gençlik filminde; Rüzgar Erkoçlar, Beril Kayar, Tolgar Özaltındere, İlayda Fidanlık, Emel Çetin, Kaan Deringöl, Oben Onur, Merve Akaydın ve Mustafa Gültekin oynuyor.

Elim Sende

Banu Kaptanoğulları’nın yönettiği; Seda Kement, Serkan Gürkan, Fatih Küçük, Gülşah Yavuz, Tayfun Sav ve Belkıs Akçil’in oynadığı ‘Elim Sende’; iki gencin inişli çıkışlı ilişkilerine bakış atıyor.

Eyvah Anne Oluyorum

Camille Cottin ve Juliette Binoche’un başrollerinde yer aldığı ‘Eyvah Anne Oluyorum’; eş zamanlarda hamile olduklarını öğrenen ve bir türlü iyi geçinemeyen anne-kızın bu süreçte yaşadıklarını anlatıyor.

Fransız genç yönetmen Noemie Saglio’nun yönetmenliğini üstlendiği filmde; anne kızı canlandıran başroldeki Camille Cottin ve Juliette Binoche’ye Lambert Wilson ile Catherine Jacob eşlik ediyor.

10×10

Suzi Ewing’in yönetmenliğini yaptığı gerilim filmi ’10×10’un başrollerinde Luke Evans ile Kelly Reilly oynuyor.

Karısını bir hastanede şüpheli şekilde yitiren bir adamın; intikam almak için kaçırdığı ve 10 metrekarelik bir hücrede tuttuğu hastanenin hemşiresinden bir şeyleri itiraf etmesini beklerken, çok daha ciddi gerçeklerle karşılaşmasını konu alıyor.

Cehennemden Selfıe

Alyson Walker, Tony Giroux, Meelah Adams, Ian Butcher, Shaun Morse gibi isimlerin rol aldığı ‘Cehennemden Selfie’ adlı filmin yönetmen koltuğunda Erdal Ceylan oturuyor.

Almanya ve Kanada ortak yapımı film; ABD’de yaşayan bir gencin, Almanya’dan gelen kuzeninin ardından evinde yaşanan tuhaf olaylar etrafında dönüyor.

Mr. Gay Syrıa

Ayşe Toprak’ın yazıp yönettiği ‘Mr. Gay Syria’ film, iki eşcinselin, hayatlarını yeniden şekillendirmeye çalışırken yaşadıklarını konu ediniyor.

Kral Şakir Oyun Zamanı

Berk Tokay ve H. Can Dizdaroğlu’nun yönettiği haftanın yerli animasyon film ‘Kral Şakir Oyun Zamanı’; bir laboratuvar deneyi sonucu açılan kapı ile kendilerini cep telefonu oyunlarının dünyasında bulan Şakir ile ailesinin hikâyesini anlatıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica