İGF

Sivas Esentepe’de hak sahiplerine tapuları teslim edildi

Sivas’ta Esentepe Mahallesi Lütfi Fikret Tuncer İlkokulu bahçesinde düzenlenen toplantıda vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kentsel dönüşüm projesinde gelinen son durumun hakkında bilgiler vererek rezerv alanda 18. madde uygulaması tamamlanan hak sahiplerine tapularını teslim etti.

SİVAS (İGFA) – Sivas’ta “Bizim Makamımız Mahallelerimiz” sloganıyla bulduğu her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bu anlamda Mahalle Meclisi Toplantıları’nın ikincisini Esentepe ve Yunus Emre Mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Açık hava toplantısına Başkan Bilgin’in yanı sıra; AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Burak Kuruçay, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, Belediye Başkan Yardımcıları ve ilgili birim müdürleri katıldı.

Mahalle muhtarlarının görüşlerinin de alındığı toplantıda  AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu,  26 aydır özellikle Sivas Belediyesi’nin hem icraat, hem de yatırım anlamında şehre çağı atlatırken, gönül belediyeciliğinin önemli örneklerini sergilemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLİR BİR ANLAYIŞLA HİZMET EDİYORUZ”

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin,  halkın içinde, halkla beraber halkı yönetime katan ve hesap vermekten korkmayan, gerektiğinde açık mikrofon hemşerilerimizin arasına katılarak sorun varsa sorunla yüzleşmekten korkmayarak sorunumuzun ne şekilde çözeceğimizi de açık yüreklilikle anlatan bir yönetim anlayışıyla iki yılı geride bıraktıklarını anlattı. Başkan Bilgin, 2019 Mart ayından bugüne kadar yaklaşık 26 aylık geçti, hiçbir mazeret ve bahane üretmeden hizmete devam edeceklerini söyledi.

Toplantıda 18’inci madde uygulaması biten ve tapularını alan mahalle sakinlerine tapularını veren Başkan Bilgin, soru cevap bölümünde de mahalle sakinlerinin sorularını yanıtlayarak taleplerini dinledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica