İGF

Sivas heyeti Paris’ten olumlu döndü

SİVAS(İGFA)-  UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında başvuru yapan Sivas Belediyesi ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı heyeti, bazı temaslarda bulunmak üzere Fransa’ya gitti. 

Paris ziyaretine, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Sivas İl Koordinatörü Yunus Emre Şeker ve Sivas Belediyesi Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Ahmet Turan Bozpolat katıldı. UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras’ın Korunması Sözleşmesi Genel Sekreteri Tim Curtis Başkanlığı’ndaki konseye başvuru ile ilgili sunum yapan Sivas heyeti, şehrimizi ve müzik kültürümüzü anlatan bir de kısa film gösterimi gerçekleştirdi. 

Başvuru süreci değerlendirmesi için Türkiye Paris Büyükelçisi Refik Ali Onaner, UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Altay Cengizer ve Temsilci Yardımcısı Danışman Elif Okutucu bir araya geldi. Ziyaretler sonucu, Sivas’ın UNESCO Yaratıcı Şehir Ağına
adaylığını olumlu yönde etkileyeceği ifade edilerek projenin uluslararası arenada Fransa Büyükelçiliğimiz tarafından destekleneceği bildirildi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica