İGF

Sivas İl Müftüsü’nden ‘Üç Aylar’ mesajı

Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş, rahmet, mağfiret ve bağışlanma ayları olarak bilinen ‘Üç aylar’ı iyi değerlendirmemiz gerektiğini söyledi. 

SİVAS (İGFA)- Regâib Kandili’ni bünyesinde barındıran ve Hz. Peygamber’in (sav) “Allah’ın Ayı” olarak nitelendirdiği Recep ayının ardından Miraç ve Berat kandillerinin idrak edileceğini aktaran Müftü Akkuş, “Efendimizin “Benim ayımdır” buyurdukları şaban ayına kavuşmayı umuyoruz. Nihayet Kur’ân-ı Kerîm’in indirildiği, içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni ihtiva eden, oruç, teravih, hatim ve daha nice ibadet zenginlikleri ile Rabbimize bizi yaklaştıran Ramazan-ı Şerif’i hanelerimize, iş yerlerimize ve gönül dünyamıza misafir etmeyi bekliyoruz” dedi. 

ALLAH BİRLİĞİMİZİ DAİM KILSIN

Sevgili Peygamberimiz (SAV), Ramazân-ı Şerîf’in evvelinin rahmet, ortasının mağfiret ve sonunun cehennem azabından kurtuluş vesilesi olduğunu tüm insanlığa haber verdiğini hatırlatan Akkuş, “Bu rahmet, mağfiret ve cehennemden âzâd olma iklimi vesilesiyle Cenâb-ı Hakk’tan birlik ve beraberliğimizi dâim kılmasını, rahmetini bizlere lütfetmesini, üç ayların milletimize ve İslam dünyasına güzelliklerle gelmesini temenni ediyorum. Efendimiz (sav), üç aylar yaklaştığında ve üç aylar sürecinde “Allahım! Recep ve Şaban’ı hakkımızda hayırlı eyle. Bizleri Ramazan-ı Şerif’e ulaştır” şeklinde dua ederlerdi. Efendimizin (sav) bu duasına, salgın hastalıklardan, semâvî ve arazî felâketlerden korunmak niyetiyle cân-ı gönülden âmin diyorum. Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın ve bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gönüllerimizde kulluk bilincini tekrar canlandıracak, ibadetlerimizde istikrarı sağlayacak, ihlâsımızı ve samimi gayretlerimizi artıracak bir berekete vesile olmasını ve üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını Yüce Mevlâ’dan niyaz ediyorum” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica