Siyaset

Sizlerin tecrübelerine ve eleştirilerine ihtiyacımız var

Sizlerin tecrübelerine ve eleştirilerine ihtiyacımız var İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; ANAP, DSP, MHP, DYP ve AK Parti’de siyaset yapmış, aralarında eski bürokrat, milletvekili ve bakanların da bulunduğu 300 kişiyle bir araya geldi. Akşener, “Sizlerin tecrübelerinize, eleştirilerinize ihtiyaçlarımız var” dedi. Sizlerin tecrübelerine ve eleştirilerine ihtiyacımız var detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Sizlerin tecrübelerine ve eleştirilerine ihtiyacımız var

“ANAP, DSP, MHP, DYP ve AK Parti’de siyaset yapmış…”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğindeki, Ankara’daki bir otelde, “İstişare Yemeği” düzenlendi. Programa İYİ Parti milletvekillerinin yanı sıra, geçmiş dönemlerde ANAP, DSP, MHP, DYP ve AK Parti’de siyaset yapmış, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanlarında bulunduğu 300 kişi katıldı. Katılanlar arasında eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, eski Devlet Bakanı Reşat Doğru da yer aldı.

“Genç bir siyasi partiyiz, yol yürümeye başladık, bu yolda karşılaşabileceklerimizi, öngörülerinizi, tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi dinlemek üzere bir araya geldik”

Toplantıda konuşan Meral Akşener, “Büyük bir çoğunluğunuzla birlikte Meclis’te görev yaptık. Beraber görev yapmadığımız büyüklerimizi de öteden tanıyorum. Bugün bu davetin sebebi, sizleri dinlemek. Genç bir siyasi partiyiz, yol yürümeye başladık, bu yolda karşılaşabileceklerimizi, öngörülerinizi, tavsiyelerinizi ve eleştirilerinizi dinlemek üzere bir araya geldik” dedi.

“Eğer konuşabilseydik, Suriye’yi konuşabilseydik, Orta Doğu’yu konuşabilseydik, Irak’ı konuşabilseydik bugün Afrin’i konuşuyor olur muyduk?”

Türkiye’nin konuşmaya ihtiyacı olduğunu belirten Akşener, “Eğer konuşabilseydik, Suriye’yi konuşabilseydik, Orta Doğu’yu konuşabilseydik, Irak’ı konuşabilseydik bugün Afrin’i konuşuyor olur muyduk?” diye konuştu.

“Sizlerin tecrübelerinize, eleştirilerinize ihtiyaçlarımız var” diyen Meral Akşener, şunları söyledi:

“Türkiye için yaptıklarınızdan, bu ülkeye katkılarınızdan biz haberdarız”

“Bu toplantı İYİ Parti’ye ya da benim şahsımda arkadaşlarıma destek vermek için sizleri zorlayacak bir veya bu manada bir toplantı değil. Türkiye için yaptıklarınızdan, bu ülkeye katkılarınızdan biz haberdarız ve sizlerden sonra bugüne gelindiğinde nezaketi kaybedilmiş siyaseti, mizah duygusunu kaybetmiş siyasetin belki bundan sonra buradan ortaya çıkacak görüşler çerçevesi içerisinde tekrar eski nazik, zarif, iftira atmayan o eski dönemi, zarifliğini belki yeniden yakalama imkanımız olur.”

Toplantı daha sonra basına kapalı şekilde devam etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica