Genel

Sosyal Medya paylaşımları için muhaliflere soruşturmalar başladı

Sosyal Medya paylaşımları için muhaliflere soruşturmalar başladı İfade vermeye gelenlerden Ertuğ Dinseven, tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Başka isimler hakkında da tutuklama talebi gelebileceği belirtiliyor. Sosyal Medya paylaşımları için muhaliflere soruşturmalar başladı detaylar haberimizde…

Sosyal Medya paylaşımları için muhaliflere soruşturmalar başladı

İstanbul polisinin 1 yıldır yaptığı inceleme sonucunda, çok sayıda muhalif isim hakkında sosyal medya hesapları nedeniyle soruşturma başlatıldı.

İstanbul’da savcılık, geniş çaplı yeni bir sosyal medya soruşturması başlattı…

Yeryüzüpostası.com’da yer alan habere göre aralarında ‘Greif İşgal Direniş, Fotoğraf Sinema Emekçileri (Fosem), Öğrenci Kolektifleri, EHP, Taksim Gezi Parkı ve Acıbadem Dayanışmasının da olduğu çok sayıda sosyal medya hesabı hakkında, İstanbul Adliyesi Basın Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Siber Suçlar bürosu tarafından inceleniyor…

Hesaplar hakkında, 2017 yılından bu yana İstanbul Emniyeti Siber Suçlar bürosu tarafından inceleme yapıldığı, hesaplarla ilişkilendirilen kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Gezi direnişi soruşturmanın konusu…

Afrin operasyonu, Gezi direnişi anması ve işçi direnişleri gibi çeşitli konularda yapılan paylaşımlar da soruşturma konusu yapıldı.

Acıbadem dayanışması tweetlerinden dolayı ifadeye çağrılan Ertuğ Dinseven, savcılıktan tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica