Siyaset

Soylu: “Seçim akşamı Erdoğan’ın önünde diz çökecekler”

Soylu: “Seçim akşamı Erdoğan’ın önünde diz çökecekler”

Süleyman Soylu, Kocaeli‘de düzenlenen tören yaptığı konuşmada, Amerika ve Avrupa’nın Erdoğan’a çelme takmaya çalıştığını öne sürerek, “2023’te o seçimin akşamı, Tayyip Erdoğan’ın önünde diz çökecekler” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından dün kentte düzenlenen toplu açılış törenine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Etkinlik, yurttaşların ilgisini görmezken, Soylu da törende bir konuşma yaptı.

AKP’ye muhalefet ettiği dönemde hesap soracağını iddia eden Soylu, “Tam 20 yıldır Türkiye’yi dönüştüren, değiştiren AK Parti davasının, Cumhur İttifakı’nın neferleri olmaktan büyük onur duyuyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyoruz” diyerek başladığı konuşmasında, Erdoğan’a çekme takılmaya çalışıldığını öne sürdü.

“ERDOĞAN’IN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKECEKLER”

“2023’e hazır mısınız?” diyen Soylu, “Size şu kadarını söyleyeyim. Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin. 2023’te o seçimin akşamı, bugün Amerika’dan, Avrupa’dan Tayyip Erdoğan’a çelme takmaya çalışanlar; Allah biliyor ki içimizi, o akşam Tayyip Erdoğan’ın önünde diz çökecekler” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında, “Tayyip Erdoğan’ın bir hayali var. Tayyip Erdoğan’ı hayali 2023 seçimini kazanmak değildir, 2123’ün Türkiye’sini kazanmaktır” diyen Soylu, “Tayyip Erdoğan’ın hayali Anadolu’nun ahlakını bütün dünyaya nakşetmektir. 100 yılın altyapısını kurdu. Önümüzdeki 100 yılın Türkiye’sinin geleceğine hazırlanması için altyapısını kurdu. Sizler 50 gram oy pusulalarınızla birlikte bu ülkeyi mağlup etmeye çalışanlara demokrasiyle birlikte ders verdiniz” diye konuştu.

“ERDOĞAN’IN AYAĞINA GELDİLER Mİ?”

“Kocaelili hemşehrilerim, şu Kılıçdaroğlu’nu güldürmeyeceksiniz değil mi? Bakın, ne oyun kurmuşlarsa kurmuşlar. Gıda krizi için Tayyip Erdoğan’ın ayağına geldiler mi? Ukrayna-Rusya savaşının durması için Tayyip Erdoğan’ın ayağına geldiler mi? Sevmeseler de geldiler mi?” iddialarını da dile getiren Soylu, “Bizim onların sevgisine ihtiyacımız yok. Bizim Avrupa’nın, Amerika’nın sevgisine ihtiyacımız yok, milletimizin sevgisine, gücüne ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica