Siyaset

Soyluçiçek: “Çocuklarımız her günü bayram coşkusuyla yaşamalıdır”

Soyluçiçek: “Çocuklarımız her günü bayram coşkusuyla yaşamalıdır” … Soyluçiçek, “Bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir” dedi. detaylar haberimizde…

Soyluçiçek: “Çocuklarımız her günü bayram coşkusuyla yaşamalıdır”

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınlamış olduğu kutlama mesajı:

“Milli Bağımsızlığımızın, Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ülkenin geleceği olan çocuklarımızla coşku içinde kutlama yapmak isterdik küresel çapta sağlık sorunu haline gelen Covid 19 salgını nedeniyle evimizde coşku ile kutlama yapacağız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

Sevgili çocuklar; Ülkemizin en değerli varlığı olarak, geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz. Sizlere düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür nesiller olmaktır.

Bu görevi en güzel şekilde yapacağınızdan ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır.

Dileğimiz, tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucu üyelerini rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica