Siyaset

Soyluçiçek: “Tarafsız anlayışla görev yapan GAZETECİDİR”

Soyluçiçek: “Tarafsız anlayışla görev yapan GAZETECİDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı

Soyluçiçek mesajında; “Gelişen teknolojiyle birlikte asılsız bilgilerin hızla yayıldığı günümüzde doğru bilgiye ulaşmada kitle iletişim araçlarının önemi ve dolayısıyla da gazetecilerin sorumluluğu da artmıştır. Gazeteciliği yaşam biçimi haline getirerek topluma karşı sorumluluklarını yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. 24 Temmuz 1908 tarihi, Türk basınının gelişmesinde ve ifade özgürlüğünün yerleşerek bugünlere ulaşmasında önemli bir yere sahiptir.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumda basına güvenin artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte asılsız bilgilerin hızla yayıldığı günümüzde doğru bilgiye ulaşmada kitle iletişim araçlarının önemi ve sorumluluğu da artmıştır. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Günümüz koşullarında, sorumlu gazeteciliğin önemi her geçen gün daha fazla artmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk basınında sansürün kaldırılışının 114. yıl dönümünde gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan yerelden ulusala tüm basın mensuplarımızın ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica