Siyaset

Soylu’nun açıklaması Kılıçdaroğlu’nu doğruladı, tepki yağdı

Soylu’nun açıklaması Kılıçdaroğlu’nu doğruladı, tepki yağdı

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, “Saray’ın düzeni bu uyuşturucu salgınını besliyor” açıklamasından sonra İçişleri Bakanı Soylu’nun haftada 5 bin uyuşturucu satıcısının yakalandığını söylemesi gündem oldu – akarhaber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugünkü basın açıklamasında, “Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu açıklamalarını doğrular nitelikte olan bu açıklamalara sosyal medyada birçok kişi tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, geçen hafta yayınladığı videosunda sokaklarda giderek yaygınlaştığını belirttiği uyuşturucuya karşı uyarıda bulunarak, “Türkiye’de bir metamfetamin salgını var. Saray’ın düzeni bu salgını besliyor. Breaking Bad Süleyman çocukların zehirlenmesine göz yummuştur” ifadelerini kullanmıştı.

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan: Haftada 5 bin ise Ayda 20.000, senede 240.000 yakalanabilen uyuşturucu işiyle uğraşan insanı bu topraklar barındırıyorsa vay halimize…

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: Soylu, haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını gözaltına alıyor demiş. Kılıçdaroğlu, söylemişti, Soylu itiraf etmiş oldu; ülke uyuşturucu merkezi haline gelmiş! İstifa etmek için ne bekliyorsunuz?

İYİ Partili Mehmet Aslan: Ne dediğinin farkında değil. Haftada 5 bin uyuşturucu satıcısı ve imalatçısını gözaltına almak demek ülkede yarım milyondan fazla torbacı olması demek. Bu nasıl skandal bir rakam, ya da bir hafta alıp diğer hafta salıyor musunuz bunları? Her iki durumda hal içler acısı, yazık!

Aylin Kotil: Bir İçişleri Bakanı düşünün ki haftada 5 bin uyuşturucu satıcısı yakalamakla övünsün. Tabi ne de olsa ülkede bu kadar uyuşturucu satıcısının ne işi var diye soran yok.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica