Genel

Sözcü için Fetöcü derseniz Feto da ben kurtuldum der

Sözcü için Fetöcü derseniz Feto da ben kurtuldum der CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, konuğu olduğu Halk Arenası’nda FETÖ’yle mücadele konusunda Erdoğan’a açık bir çağrıda bulundu. Özgür Özel “Cumhuriyet’e, SÖZCÜ’ye, önüne gelen FETÖ’cü demek; şeytan yaratıp kendinize güç toplamaktan başka bir şey değil. Uğur Dündar’a FETÖ’cü derseniz Fethullah Gülen ‘Allah razı olsun ben kurtuldum’ der” ifadelerini kullandı. Sözcü için Fetöcü derseniz Feto da ben kurtuldum der detaylar haberimizde…

Sözcü için Fetöcü derseniz Feto da ben kurtuldum der

Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası bu hafta efeler diyarı Aydın’dan ekranlara geliyor. CHP Grup Başkanvekil Özgür Özel, Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen ve SÖZCÜ yazarı tarihçi Sinan Meydan’ın konuk olduğu Halk Arenası’nda FETÖ’yle mücadele, Reza Zarrab davası ve SÖZCÜ’ye yönelik algı operasyonu gündeme geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in özetle şöyle dedi:

NATO’da tatbikat skandalı

Bu ülkenin kurucu liderinin böyle bir saygısızlıkla karşı karşıya kalması üzücüdür. Devlet en sert tepkiyi göstermeli. İlk de son da olsa Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı ama bu saygısızlığı hoş görmeyiz.Ülkenin ana muhalefet partisi olarak amasız ve fakatsız kınıyoruz. Sorumlularının cezalandırıldığı konusunda tatmin edici bilgiler verilmeli. En üst düzeyde cezalandırılmalı.

Deniz Baykal’ın kıymetini hesaplayamadık

Deniz Baykal’ın Türkiye’ye katkısını hesapladık. Sonu gelmiyor. Kıymeti çok büyük.Deniz Baykal’ın kıymetinin anlatmaya kelimeler yetmez.

Yarbay Ali Tatar’ın annesi Satı Teyze’yi son yolculuğuna uğurladık. Kendisine söz vermiştik. Gözü açık gitmedi. Bu kararı verenler hesap veriyorlar. Ancak bunlar taşeron. Bunları azmettirenler ne istediyse verenler, aynı menzile yürüyenlerden hesap sormadıkça verdiğimiz sözü tutmuş saymayız.

Reza Zarrab davası

Türkiye’yi yönetenlerin Türkiye’yi düşürdüğü bu durumu affedemeyiz. Reza Zarrab davasını yakından takip ediyoruz. Yıllardır FETÖ’yle aynı menzile yürüyenler, temiz olmayan ilişkiler, faşizmin de darbelerin de panzehiri demokrasidir, baskı değildir. FETÖ’nün terör örgütü olduğunu 15 Temmuz’da gördük. Ama OHAL sopasını eline almış muhaliflere vuruyorsun. İşte SÖZCÜ’ye FETÖ’ye sözcüsü diyorsun. Akıl almaz. Şahitler SÖZCÜ lehine ifade verdi. Gazete ve önemli yazarına FETÖ çamuru atmak.. Ellerindeki o kanı FETÖ çamurunu etrafa bulaştırarak örtmek istiyorlar.

Sözcü’ye Fetö’cü derseniz Gülen ben kurtuldum der

Cumhuriyet’e, SÖZCÜ’ye, önüne gelen FETÖ’cü demek; şeytan yaratıp kendinize güç toplamaktan başka bir şey değil. Uğur Dündar’a FETÖ’cü derseniz Fethullah Gülen ‘Allah razı olsun ben kurtuldum’ der.

“Erdoğan gelsin meclis’e…”

Eğer seni kandıran birisi varsa Erdoğan gelsin Meclis’e içeriden kuşattılar beni desin, hukuka sarılsın birlikte FETÖ’yü temizleyelim. Ama ‘mış’ gibi yapıyor. Atatürkçüyüm demekle Atatürkçü olunmaz, onu anlamak ve yaşamak gerekir.

Uğur Dündar: Hortumcuların peşinden koşarken beni alkışlıyordu

Uğur Dündar ise şöyle konuştu:

“Zamanında hortumcuların peşinden koşarken bugün iktidarda olanlar beni alkışlıyordu. Geçmişte yayınlanmış tapelerle ilgili yazı yazmayacağım da ne yapacağım? Yağ mı çekeceğim. Bu Uğur Dündar’a yakışır mı?

SÖZCÜ’de çalışmaktan gurur duyuyorum. İyi ki SÖZCÜ var. İyi ki Burak Akbay var. Yağcılar yanlışı destekler ve iktidara gaz verirler. Yarar gelecek olan yer cesur ve tarafsız olan gazetecilerdir.

Sinan Meydan: Sözle Atatürkçü olunmaz

Tarihçi Sinan Meydan ise şunları söyledi:

Bir yıl oldu SÖZCÜ ailesine katılalı. Burak beyle görüşme şansım olmadı. Son derece özgür şekilde yazılarımızı yazıyoruz. Noktasına virgülüne dokunulmadan… Keşke Türkiye’de basın bu kadar özgür olsa. Atatürkçü bir gazetenin böyle suçlanması acı verici. Sözle Atatürkçü olunmaz.” Sözcü

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica