Siyaset

Süleyman Soylu veda konuşması yaptı

Süleyman Soylu veda konuşması yaptı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, memleketi Trabzon’da yaptığı konuşmada, “Bugün İçişleri Bakanıyız, yarın belki değiliz. Buradan gideriz, belki bir daha gelişimiz olmaz. Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa geri çekilmekten hiçbir zaman vazgeçmeyiz. Süleyman Soylu veda konuşması yaptı detaylar haberimizde…

Süleyman Soylu veda konuşması yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, memleketi Trabzon’da yaptığı konuşmada; “Geri çekilmek de bir erdemdir. Geri adım atmak da bir erdemdir. En çok özlediğim kızım ve oğlumdur. Allah inşallah çok yakın bir zaman içerisinde onlarla daha çok sık birlik ve beraber olmak nasip eder. Hakkınızı helal etmenizi diliyorum” dedi. Bu sözler, ‘Soylu bakanlıktan ayrılıyor mu?’ sorusunu gündeme getirdi.

“Demokrasiyi bahane ettiler”

Bakan Soylu, “Şimdi 21’inci yüzyıldayız. Onlar demokrasi içinde güya terörle mücadele ediyorlar diye DEAŞ, El Kaide’yi ve birçok terör örgütünü bahane ederek içinde bulunduğumuz coğrafyalarda ‘Demokrasi getireceğiz huzur getireceğiz’ diye işgal ettiler. Demokrasiyi bahane ettiler. Kan, gözyaşı, petrol hesapları, Asya’nın ve Avrupa’nın merkezinde bulunduğumuz bu coğrafyayı ümitsiz bir coğrafyaya dönüştürmek istediler. Biz onların değerleri ile mücadele ettik” dedi.

“ Süleyman Soylu bu dergâha eğri odun, yanlış odun taşımaz”

“Beni hatırlayacağınız zaman ‘Süleyman Soylu bu dergâha eğri odun, yanlış odun taşımaz’ diye hatırlayın. Biz ahlaklı adamlarız. Siyasetin de ne olduğunu iyi bilen kardeşlerinizden bir tanesiyim. Çocukluğumuzdan beri bu işlerin içindeyiz. Bilmenizi isterim, nefsim için, kişiliğim için, bir büyük davanın bir çapağı olsam bilin ki kendimi yok ederim. Bugün İçişleri Bakanıyız, yarın belki değiliz. Buradan gideriz, belki bir daha gelişimiz olmaz.”

“Lideriniz gösterdiği istikametten hiçbir zaman ayrılmayın”

“Sevgili gençler hiçbir zaman doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmayın, iradenizden hiçbir zaman vazgeçmeyin. Lideriniz gösterdiği istikametten hiçbir zaman ayrılmayın. Bunları belki size son kez söylüyorum. Eğer, sıkıntıda olduğunuz görülüyorsa da geri çekilmekten hiçbir zaman vazgeçmeyin. Geri çekilmek de bir erdemdir. Geri adım atmak da bir erdemdir.”

“Hangi görevde olursam olayım Recep Tayyip Erdoğan’ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim”

“Bu kongre benim hayatımda da önemli bir kongre olacaktır. Sadece şunu hatırlayın; Trabzon’u çok seviyorum. Recep Tayyip Erdoğan’ın bir neferiyim. Hangi görevde olursam olayım Recep Tayyip Erdoğan’ın neferi olarak hayatıma devam edeceğim. En çok özlediğim kızım ve oğlumdur. Allah inşallah çok yakın bir zaman içerisinde onlarla daha çok sık birlik ve beraber olmak nasip eder.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica