Genel

Suudi Arabistan Katar’a Bu savaş ilanıdır dedi

Suudi Arabistan Katar’a Bu savaş ilanıdır dedi Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, Katar’ın Kabe’ye uluslararası statü verilmesini istediğini öne sürdü. Bakan, “Katar’ın, Mekke‘yi uluslararasılaştırma talebi saldırgandır ve krallığa savaş ilanıdır” dedi. Suudi Arabistan Katar’a Bu savaş ilanıdır dedi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Suudi Arabistan Katar’a Bu savaş ilanıdır dedi

Suudi Arabistan, Katar’ın, Kabe’ye uluslararası statü verilmesi yönünde bir talebi olduğunu iddia etti. Bu talebi, “Suudi Krallığına karşı savaş ilanı” olarak nitelendirdi.

NTV’nin aktardığına göre El Arabiya televizyonuna konuşan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, “Katar’ın, Mekke’yi uluslararasılaştırma talebi saldırgandır ve krallığa savaş ilanıdır” ifadesini kullandı.

Bakan, Suudi Arabistan’ın Kabe’ye uluslararası statü verilmesi için çalışan herkese karşılık verme hakkını saklı tuttuğunu söyledi.

Katar’ın böyle bir talepte bulunup bulunmadığı bilinmiyor. Ancak Doha yönetimi, Suudileri haccı siyasileştirmekle eleştirmiş, bu yıl Katarlılara engel çıkarıldığı gerekçesiyle Birleşmiş Milletler Özel Raportörü’ne başvuruda bulunmuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica