Genel

Suudi Arabistan teröristleri kışkırtarak krizi tetikliyor

Suudi Arabistan teröristleri kışkırtarak krizi tetikliyor İran Dışişleri Bakanı Zarif’ten son dakika yanıtı… Zarif, “Suudi Arabistan’ın, İran’ı bölgeyi istikrarsızlaştırmakla suçlaması utandırıcı” dedi. Suudi Arabistan teröristleri kışkırtarak krizi tetikliyor detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Suudi Arabistan teröristleri kışkırtarak krizi tetikliyor

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Suudi Arabistan’ı teröristleri kışkırtmakla suçladı.

“Teröristleri kışkırtan, Yemen’de savaş çıkaran, Katar’ı inzivaya sürükleyen ve Lübnan’daki krizi tetikleyen Suudi Arabistan…”

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Suudi krallığı teröristleri kışkırtmakla suçlayarak, resmi Twitter hesabından “Teröristleri kışkırtan, Yemen’de savaş çıkaran, Katar’ı inzivaya sürükleyen ve Lübnan’daki krizi tetikleyen Suudi Arabistan’ın İran’ı, bölgeyi istikrarsızlaştırmak ile suçlaması utandırıcı bir durumdur” mesajını yayınlandı.

“Artık sabrımız tükendi, İran’ın düşmanlıkları ve tecavüzlerine cevap vereceğiz”

Öte yandan Arap Birliği Dışişleri Bakanlarının bir araya geldiği oturumda yayınlanan bildiride, İran bölgede istikrarsızlık oluşturmakla suçlanmıştı. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr Fransa’da düzenlenen bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Artık sabrımız tükendi, İran’ın düşmanlıkları ve tecavüzlerine cevap vereceğiz” demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica