Genel

Tarık Akan ölüm yıldönümünde gözyaşlarıyla anıldı

Tarık Akan ölüm yıldönümünde gözyaşlarıyla anıldı Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Tarık Akan ölüm yıldönümünde sevenleri tarafından gözyaşlarıyla anıldı. Tarık Akan ölüm yıldönümünde gözyaşlarıyla anıldı detaylar haberimizde…

Tarık Akan ölüm yıldönümünde gözyaşlarıyla anıldı

Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Tarık Akan’ın bugün ölüm yıldönümü… Tarık Akan vefatının birinci yılında mezarı başında anıldı. Anma törenine Akan’ın hayat arkadaşı Acun Günay, oğulları Barış Üregül, Özgür Üregül, kızı Özlem Üregül, sanatçı Rutkay Aziz, DİSK Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, yakın dostları, sanatçı arkadaşları ve sevenleri katıldı.

“Türkiye İşçi Sınıfının Dostuydu”

Anmada konuşan Kani Beko, “Bizim de arkadaşımızdı dostumuzdu. Kardeşimizdi. Ağabeyimizdi. DİSK’e çok sık gelen sanatçı arkadaşlarımızdan biriydi. Tarık bizim için çok kıymetli. Çok önemli bir insandı. Türkiye işçi sınıfının, dünya emek hareketinin bir dostuydu. Toprağa değil, miltonların kalbine gömülmek önemli. Tarık Akan gibi… Işıklar içinde yatsın. Toprağı bol olsun” şeklinde konuştu.

“Beni Bırak, Vatan Elden Gidiyor”

Akan’ın 52 yıllık arkadaşı Zeki İrfanoğlu ise, “Geçen sene 15 Temmuz gecesi saat 10.00 gibi Tarık telefon açtı bana. ‘Ne yapıyorsun?’ dedi. ‘İyiyim sen ne yapıyorsun’ dedim. Kemoterapisi vardı o gün. Ben de onu sordum. ‘Beni bırak sen. Küfür etti bana. Vatan elden gidiyor sen beni soruyorsun’ dedi” ifadesini kullandı ve gözyaşlarına boğuldu.

“Yaşanılan tüm bu iftiralara, yolsuzluklara, adaletsizliklere, hukuksuzluğa rağmen…”

Rutkay Aziz de yaptığı konuşmada, “Bu ortak kavgamızdı. DİSK’in kavgasıydı. Emekçinin kavgasıydı. Yaşanılan tüm bu iftiralara, yolsuzluklara, adaletsizliklere, hukuksuzluğa rağmen biz bu umutla adalet yürüyüşünü sürdürmek zorundayız. Bunun için de emekçinin yanında olmakla yükümlüyüz. Bu doğrultuda hep beraber adalet nöbeti tutuluyor. Buradaki tüm dostlarımızı oraya bekliyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica